1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Balinalar, Toplu Olarak Bu Altcoin’den Alıyor! “Fiyat Patlama Yapabilir”

Balinalar, Toplu Olarak Bu Altcoin’den Alıyor! “Fiyat Patlama Yapabilir”

featured

FTX borsasının altcoin projesi FTT, CEO Sam Bankman-Fried’in düzenlemeleri açık bir şekilde memnuniyetle karşıladığının ortaya çıkmasından sonra son birkaç gün içinde ağ aktivitesinde bir artış gördü.

FTT balinaları, toplu olarak FTX satın alıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 20 Eylül’de, Cebelitarık ve Bahamalar’daki kripto para borsası FTX’in yan kuruluşları, her iki ülkenin düzenleyici çerçeveleri dahilinde faaliyet göstermek için lisans aldı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketin dünya çapında kripto para birimlerinin büyümesini teşvik etmek için “yerel düzenleyicilerle yakın bir çalışma ilişkisi sürdürmeye kararlı” olduğunu söyledi.

FTX’in tokeni FTT, düzenleyicilere yakılan yeşil ışığın ardından ağ aktivitesinde önemli bir artış gördü. Büyük yatırımcıların portföylerine daha fazla FTT eklemek için acele ettikleri iddia ediliyor. Santiment’in coin sahiplerine yönelik dağıtım tablosu, FTT’nin arkasındaki satın alma baskısının son üç gün içinde önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Davranışsal analiz firması, “balinalar” olarak bilinen milyonlarca dolar değerinde FTT’ye sahip adres sayısında önemli bir artış kaydetti. 10.000 ila 1.000.000 FTT tutan adreslerin sayısı keskin bir şekilde arttı. En çok FTT’ye sahip olanların saflarına yaklaşık 36 yeni balina katıldı ve bu, nispeten kısa bir sürede yüzde 30’luk bir artışı temsil ediyor.

Altcoin için diğer kritik metriklerde de patlama yaşandı

Son dönemde büyük yatırımcı sayısındaki artış ilk bakışta önemsiz gibi görünebilir. Yine de, analist Ali Martinez’e göre ortalama bir balinanın 560.000 ila 56 milyon dolar arasında FTT’si olduğu düşünüldüğünde, satın alma baskısındaki ani bir artış milyonlarca dolara dönüşebilir.

Benzer şekilde, aktif FTT adreslerinin sayısı da son birkaç günde katlanarak arttı. Son 24 saat içinde yaklaşık 1.440 adres FTT tokenleri ile etkileşime girdi ve bu, 19 Eylül’den bu yana yüzde 172’lik bir artışı temsil ediyor. Analiste göre Aktif cüzdan sayısındaki bu kadar ani artış, geçmişte fiyatların yükselmesine neden olduğu için olumlu bir işaret olarak görülebilir.

Yükseliş tezi, tüm zamanların en yüksek seviyesine fırlayan ağ büyümesiyle daha da destekleniyor. Bu zincir üstü metrik, genellikle en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edilir. Ali Martinez, genel olarak, belirli bir tokenı ilk kez aktaran yeni adreslerin sayısındaki sürekli artışın, fiyatların yükselmesine neden olduğuna dikkat çekiyor.

Analist Ali Martinez’e göre yukarıdaki bu üç zincir üstü metrik, FTT’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde yükseliş trendini sürdürmeye hazır olabileceğini gösteriyor. Analist, fiyatların 9 Eylül’den bu yana yüzde 44 düşüş gösterse de, ağdaki artan aktivitenin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru “V” şeklinde bir toparlanmaya işaret ettiğini söylüyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap