1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Balinalar, Bitcoin’lerini Türev Borsalarına Boşaltıyor! İşte Olabilecekler…

Balinalar, Bitcoin’lerini Türev Borsalarına Boşaltıyor! İşte Olabilecekler…

featured

On-chain analatik firması CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre, büyük Bitcoin adresleri türev borsalara fon gönderiyor. Şirketin CEO’su, Ki Young Ju, nedenin marj doldurma veya yeni pozisyonların açılması olabileceğini varsaydı.

Borsa cüzdanlarına aktarılan Bitcoin (BTC)’ler ne anlama geliyor?

Uzmanlara göre, büyük borsa cüzdanlarından Bitcoin (BTC) döviz girişlerindeki hızlı artış, kripto yatırımcıları için endişe verici bir sinyal haline gelebilir, çünkü çoğu durumda, fonlar bir spot piyasadan türev borsaya taşındığında, bu bir satış sinyali haline geliyor. Bitcoin traderları genellikle paralarını satmayı dört gözle beklediklerinde borsalarda tutuyorlar.

CryptoQuant CEO’su başka bir versiyon önerdi:

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, analizler için başka bir versiyon önerdi: Bitcoin keskin bir şekilde 46.000 dolara düştüğünde bazı sahipler yeni uzun pozisyonlar açmaya başlayabilir veya tasfiyeye yaklaşan önceki pozisyonlarını finanse edebilir. Ayrıca, çoğu zaman, bu cüzdanlar borsalara ne zaman fon taşısalar, büyük miktarlarda Bitcoin biriktirdiklerini ve bunun da patlayıcı fiyat artışlarına yol açtığını da sözlerine ekledi.

Daha önce, Ekim ayında, Bitcoin’in 10.000 dolardan 60.000 dolara yükseldiği son büyük boğa koşusunun başlamasından hemen önce artan bir türev girişi görüldü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız bu güçlü fiyat artışının nedeni yüksek kaldıraçlı pozisyonlardı. Piyasada önemli bir volatilite artışı sağlamak için, çoğu pozisyonun traderların için yüksek kardıraç sağlayan türev borsalar tarafından finanse edilmesi gerekir. Taşınan hacimler hemen uygulanamayacak kadar büyük olduğundan, piyasa büyük olasılıkla etkiyi hemen görmeyecektir.

Yazının yazıldığı sıralarda, Bitcoin bir günde 52.500 dolardan 43.000 dolara keskin bir şekilde düştükten sonra 46.000 dolara ilerliyordu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap