1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Balina Hakimiyeti Olan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: İşte Olabilecekler!

Balina Hakimiyeti Olan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: İşte Olabilecekler!

featured

Yatırımcılar öncelikle Bitcoin ve Ethereum’u tercih ediyor. Bu coin’ler her zaman vardı ve belki de her zaman var olmaya devam edecek. Bununla birlikte, bazılarına göre, ilginin bir kısmı diğer altcoin projelerine taşınıyor. Tam da bu nedenle, bir analiste göre, iki altcoin yatırım için sıcak bir seçim olarak görünüyor.

Uzman, popüler altcoin projelerine dikkat çekti: “Yakından incelemeye değer”

Aaryamann Shrivastava, hem Chainlink hem de Uniswap’in kısa süre önce çok önemli bazı yerel zirveler kaydettiğine dikkat çekti ve her ikisinin de yakından incelemeye değer hale geldiğini söyledi. Chainlink, yazım sırsında 30.37 dolardan el değiştiriyor ve 30 dolarlık bariyeri kırmış durumda. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Uniswap, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Uniswap Labs’e yönelik soruşturması bazı düzeltmelere neden olmadan 2 gün önce aynı fiyat seviyesini kırmıştı.

UNI ve LINK emir defterleri

Ancak her iki coin de haftalık bazda yükseliş yaşadı. UNI yüzde 8.8, LINK ise yüzde 18.1 oranında değer kazandı. Bununla birlikte, fiyat hareketlerine rağmen, yatırımcılar da yükselişe yönelik davranıyor gibi görünüyor. Altcoin’ler için günlük işlemler UNI için 4 bin ve LINK için 12 bin civarında. Aynı zamanda, alım satım her iki kripto için de güçlü oldu. Hatta, emir defterlerine bakıldığında UNI için 200 bin, LINK için ise 1.5 milyonluk emir mevcut gibi görünüyor.

Ağdaki balinalar endişe konusu olabilir

Analiste göre şu anda iki ağ da oldukça iyi görünüyor. MVRV oranı, hem LINK hem de UNI için son 4 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.  Shrivastava “yine de Chainlink, ağındaki tüm güncellemelere rağmen Uniswap’tan daha iyi geliştirme faaliyetlerinden yararlandı,” diyor.

Geliştirme faaliyetleri. Kaynak: Santiment

Son zamanlarda, güvenli, piyasa döviz kurları bilgileri için Chainlink ile entegre olan KuCoin launchpad paneli, Chainlink’i ilgi odağı haline getirdi. Uniswap için bu ilgi, Arbitrum’un ana ağ lansmanı ile sağlandı. Ancak yatırımcılar için endişe konusu, balinaların hâkim olduğu coin miktarına baktığınızda ortaya çıkıyor.

LINK ve UNI yatırımcılarının dağılımı. Kaynak: IntoTheBlock

Analiste göre bu altcoin’lerin her ikisinin de balina ağırlıklı tokenlar olması nedeniyle, her zaman ani düşüşlere karşı hassastırlar; balinalar varlıklarını satmaya karar verdiklerinde, bireysel yatırımcılar bu tür fiyat düşüşleri sırasında en fazla kaybı yaşayanlar oluyor. Bu nedenle piyasaya araştırarak girmek önemlidir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap