1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple iPhone 14 modelinde ekran altı Face ID kullanmayacak!

Apple iPhone 14 modelinde ekran altı Face ID kullanmayacak!

featured

Apple, önümüzdeki hafta 14 Eylül’de iPhone 13 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak daha iPhone 13 modeli gelmeden seneye gelecek olan iPhone 14 hakkında detaylar sızmaya başladı bile. Hatta iPhone 14 Pro Max olması beklenen cihazın görüntüleri bile çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Sızdırılan görüntü, iPhone 14‘ün ilk kez delikli bir ekranla geleceğini gözler önüne serdi. iPhone 14 modelleri için ekran altı Face ID özelliği gelecek denmişti. Şimdi, analist Ross Young, gelecek yılki Apple iPhone 14 serisinin ekran altı Face ID ile gelmeyebileceği iddia eden bir rapor ortaya koydu. Analiste göre söz konusu özellik ertelenecek. Apple ilerde gelecek modellerinde kesinlikle bu teknolojiyi kullanmak istiyor. Ancak şimdilik bu değişiklik için şartlar “henüz nihai seviyeye” ulaşmamış.

Apple, ekran altı FACE ID özelliğini erteleyebilir

Face ID sensörlerini ekranın altına gizlemek ana kamera kurulumunu gizlemekten daha kolay. Analiste göre ayrıca Apple’ın bir sonraki serisinde yalnızca Pro modelleri yani, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max delikli bir ekranla gelecek, diğer modeller güvenlik için bir çentik kullanmaya devam edecek. Veya Touch ID sistemiyle devam edilecek. Daha önce Apple’ın iPhone ekranının üst kısmındaki çentikten kurtulmak için alternatif yöntemler üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Şirketin üst düzey modeller için bir ekran içi Face ID sunabileceği, düşük kaliteli modellerde ise ekranın içine yerleştirilmiş Touch ID‘ye sahip olabileceği söyleniyor.

Yaklaşan Apple iPhone 13 serisine gelince, telefonların biraz daha küçük bir çentikle gelmesi bekleniyor ve Pro varyantlarında 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca iPhone 13 serisinin bir LiDAR tarayıcı ile gelmesi bekleniyor. Şirket bu sefer 1 TB dahili depolama modeli de sunabilir. Apple’ın yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefon serisi, TSMC’nin 5nm+ süreci kullanılarak üretilen daha hızlı ve güç açısından daha verimli A15 Bionic yonga setinden güç alacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap