1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple iPhone 13 serisi siparişleri birinci günde rekor sayıya ulaştı

Apple iPhone 13 serisi siparişleri birinci günde rekor sayıya ulaştı

featured

Bu ay Apple, iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört model içeren yeni nesil iPhone 13 serisini resmen tanıttı. Tüm bu dört model için ön siparişler 17 Eylül’de başladı ve sevkiyatlar 24 Eylül’de başlayacak.

Bugün yayınlanan yeni bir rapor, en yeni iPhone 13 serisinin Çin pazarında anında bir hit haline geldiğini ortaya koydu. Cihazlar için sipariş alınmaya başlandığı gün, şirket beş milyondan fazla birim için sipariş aldı. İlginç bir şekilde, rakamlar yalnızca üçüncü taraf e-ticaret platformları tarafından alınan ön siparişlerden oluşuyor. Apple’ın doğrudan Çin’deki kendi çevrimiçi mağazasından aldığı ön siparişleri içermiyor. Sadece geçen Cuma günü bu beş milyon ön siparişin yaklaşık üç milyonu yalnızca JD.com üzerinden yapılmış.

Apple iPhone 13 serisinin ön siparişleri Çin’de 5 milyon birimi aştı

Bazı müşteriler, web sitesi düzgün yüklenmediği için Apple’ın Çin’deki resmi web sitesine erişmeye çalışırken sorunlarla karşılaşıyordu. Bazıları ayrıca Apple’ın web sitesinin kapalı olmasıyla ilgili sosyal medyada şikayetlerini dile getirdi. Şirket, ön sipariş verilen cihazları 24 Eylül’den itibaren göndermeye başlamayı planlamış olsa da, artık durum böyle değil. Yeni iPhone modellerine olan yüksek talep nedeniyle Apple, yeni siparişlerin teslim tarihini Eylül ayının sonundan Ekim ayının sonuna kaydırdı.

Yeni piyasaya sürülen iPhone 13 serisi, Huawei Technologies’in neredeyse yok olmasıyla üst düzey segmentte oluşan boşluğun olduğu Çin pazarında oldukça iyi performans gösterecek. Yüksek talep, yeni modellerin daha düşük fiyatlarına da bağlanıyor. Apple, iPhone 13 serisini iPhone 12 serisinden daha düşük fiyatlandırdı. Çin’deki yeni modellerin fiyatları iPhone 13 Mini için 5.199 yuan’dan (804 $), iPhone 13 için 5.999 yuan’dan ve iPhone 13 Pro için 7.999 yuan’dan başlıyor. Bu da, Çin pazarında cihazların öncekilerden yaklaşık 300 ila 800 yuan daha ucuz hale gelmesi demek.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap