1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple hakikaten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

Apple hakikaten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

featured

Teknoloji dünyası son bir haftadır iPhone 13 ile yatıp iPhone 13 ile kalkıyor. Öyle görünüyor ki bu durum en az birkaç hafta daha devam edecek. Bununla birlikte yeni model ile ilgili ortaya atılan son şey, pek de inanılacak gibi bir şey değil.

İnternet dünyasında dolaşan iddialara göre, iPhone 13 Mini iPhone 12 Pro Max’den daha uzun video oynatım kapasitesine sahipmiş. İddianın dayandırıldığı kaynak ise doğrudan Apple’ın resmi sitesinde yer alan veriler.

Gerçekten de bu sayfa kontrol edildiğinde, iPhone 13 Mini için video oynatma süresi 13 saat olarak ifade edilmişken, aynı süre iPhone 12 Pro Max için 12 saat olarak tanımlanmış. Peki bu durum nasıl oluyor ya da daha doğru bir soruyla bu gerçek olabilir mi?

Apple gerçekten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

Öncelikle şunu belirtelim ki iPhone 12 Pro Max’in batarya boyutu iPhone 13 Mini’nin tam iki katı. Bununla birlikte, bu iki model arasındaki bariz bir diğer fark ise iPhone 13 Mini’de kullanılan A15 yonga seti. Tabi başlı başına bu yonga seti iPhone 13 Mini’ye böyle bir üstünlük sağlar mı? Bize soracak olursanız sağlamaz. Hatta kullanıcı verilerini görmeden iPhone 13 Mini‘nin gerçekten bu konuda 12 Pro Max’e üstünlük kurabileceğine inanmak güç.

Hele hele bu üstünlüğün genel kullanıma da yansıyabileceğini düşünmek zaten başlı başına çılgınlık. Ancak Apple‘ın bu testleri hangi şartlar altında yaptığı, ne tür bir video ile test uyguladığı bilinmediği için en doğru verileri kullanıcı deneyimlerinden alabileceğiz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap