1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Analistler, Önümüzdeki Hafta Altın İçin Bu Düzeyleri Bekliyor!

Analistler, Önümüzdeki Hafta Altın İçin Bu Düzeyleri Bekliyor!

featured

Analistler, önümüzdeki hafta 1.830 doların üzerine çıkabilirse altın fiyatının 1.900 dolara kadar yolu olduğunu belirtiyor. Altın piyasası seans zirvelerine yakın seyrediyor, ancak hizmet sektöründeki ivmenin nispeten beklentilerle uyumlu düşmesi nedeniyle çok az tepki görüyor. Kriptokoin.com olarak, haftalık altın beklentilerini sizler için derledik, birlikte inceleyelim…

Analistler, önümüzdeki hafta altın için 1.900 dolara doğru bir yol çiziyor!

Cuma günü, Tedarik Yönetimi Enstitüsü (ISM), imalat dışı endeksinin Temmuz ayındaki %64,1’lik okumadan Ağustos için %61.7’lik bir okuma gösterdiğini söyledi. Konsensüs tahminlerine göre, ekonomistler %61.9 civarında bir okuma öngörüyorlardı. Altın piyasası, son ekonomik verilerin ardından kritik direnç seviyelerinin hemen altında sağlam kazançlar elde etmeye devam ediyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son, gün içinde yaklaşık %1 artışla 1.829,2 dolardan işlem gördü.

Altın fiyatları, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Ağustos ayında 235.000 iş oluşturulduğunu ve beklentileri önemli ölçüde kaçırdığını söylemesinin ardından seansın başlarında yükseldi. CIBC’de kıdemli ekonomist olan Katherine Judge, ISM verilerinin ve işgücü piyasası rakamlarının, COVID-19 Delta varyantı ulus boyunca yayılırken, ABD’deki yavaşlayan ekonomik büyümeyi vurguladığını söyledi. Ancak, yavaşlamanın geçici olabileceğini de sözlerine ekledi. Katherine Judge konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ağustos için hayal kırıklığı oluşturan istihdam raporuyla birleştiğinde, bu rapor aynı zamanda Delta değişken yayılımının etkisini hesaba katarak önceki tahminimize göre 2021’in ikinci yarısında GSYİH büyümesine daha yavaş bir tempoyu destekliyor. Ancak, bu yalnızca geçici bir sapma olacak ve öyle görünüyoruz ki önümüzdeki baharda büyümenin yeniden hızlanması için Delta dalgası arkamızda olacak.

İşte geride bıraktığımız haftada açıklanan kritik veriler!

Raporun bileşenlerine bakıldığında, İş Faaliyetleri Endeksi Temmuz ayındaki 67 değerinden %60,7’ye düştü. Aynı zamanda, Yeni Siparişler Endeksi önceki %63,7 seviyesinden %63,2’ye geriledi. ABD işgücü piyasasındaki momentum nispeten değişmeden kaldı ve İstihdam verileri Temmuz ayındaki %53,8’den %53,7’ye düştü. Ancak, hükümetin tarım dışı maaş bordrolarının açıklanmasından sonra endeksin daha az önemi var. Enflasyon baskıları da yüksek seviyelerden biraz düştü. Fiyat Endeksi, Temmuz ayındaki %82.3’lük okumadan %75.4’e geriledi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap