1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Analist Uyardı: Cardano İçin Bu Düzeyler Masada!

Analist Uyardı: Cardano İçin Bu Düzeyler Masada!

featured

Cardano yeni bir aya hazırlanırken, boğalar fiyatları yükseltmek istiyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak kripto para analisti Ali Martinez’in Cardano tahminlerini sizler için derledik…

  • Cardano, bir haftalık konsolidasyon döneminden geçti.
  • 2,98 dolarlık direnç seviyesi, ADA’nın yükseliş trendini sürdürmesini engellemeyi başardı.
  • İşlem geçmişi, boğalara katkıda bulunan istikrarlı bir destek gösteriyor.

Cardano, kripto para piyasasını yeni bir oynaklık dalgası vurduğundan günlük işlem seansının başlangıcından bu yana yaklaşık biraz arttı ve sonra düştü. Son kazanımlardan bağımsız olarak, bir teknik gösterge, ADA’nın yeni zirveler yapmadan önce üstesinden gelmesi gereken bir engel olduğunu gösteriyor. 

Ali Martinez’e göre, Cardano kritik direnci aşmalı!

Cardano, 23 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 2,98 dolara yükseldikten sonra bir konsolidasyon dönemine girmiş görünüyor. O zamandan beri, bir dizi daha yüksek dip yapıyor ve 2,98 dolarlık direnç seviyesi daha fazla ilerlemesini engelledi. Bu tür piyasa davranışı, ADA‘nın dört saatlik grafiğinde görünüşte yükselen bir üçgen oluşturdu. Kripto para analist Ali Martinez’e göre, en yüksek salınımlarla birlikte yatay bir trend çizgisi ve en düşük salınımlarla birlikte yükselen bir trend çizgisi çizilebilir.

Kaynak: TradingView

Mevcut fiyat seviyeleri etrafındaki satın alma baskısındaki bir artış Ali Martinez’e göre, Cardano’yu 2.98 dolardan genel direncin ötesine itme gücüne sahip olabilir. Bu durumda Ali Martinez’e göre ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,43 dolara ulaşmak için yaklaşık %16,3 oranında ilerleyebilir. Bu hedef, üçgenin en yüksek iki noktası arasındaki mesafenin ölçülmesi ve kırılma noktasına eklenmesiyle bulunur.

Ali Martinez: Dikkat edin, ADA’da masada bu seviyeler de var!

İşlem geçmişi Ali Martinez’e göre, 2,74 dolardan 2,82 dolara uzanan talep bariyeri geçerli olduğu sürece, oranların boğaları destekleyeceğini gösteriyor. Ali Martinez’e göre IOMAP modeli, Cardano’nun önünde, yukarı potansiyeline ulaşmasını engelleyecek önemli bir arz engeli göstermiyor. 

Kaynak: IntoTheBlock

Yine de Ali Martinez’e göre, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para biriminin, 91.500 adresin bu fiyat seviyesinde elde ettikleri 2,4 milyar ADA‘yı satmasını önlemek için 2,74 ila 2,82 dolar aralığının üzerinde işlem görmeye devam etmesi gerekiyor. Bu önemli talep engelinin aşılması Ali Martinez’e göre, yatırımcıları, yatırımlarının “Parasız” gitmesini önlemek için pozisyonlarından çıkmaya teşvik edebilir. Bunun yerine bir satış Ali Martinez’e göre, Cardano’yu 2,40 dolara iten %16,3’lük bir düzeltmeye yol açabilir. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap