İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Analist, Eylül’e Gözleri Çevirdi: Altın Bu Düzeyleri Görebilir!

Analist, Eylül’e Gözleri Çevirdi: Altın Bu Düzeyleri Görebilir!

featured

Altın fiyatının ons başına 1.800 doların altına düşmesi, Haziran ayının en yüksek seviyesinden çok aylı düşüşü devam ettiriyor. Bu hareket, fiyatın Ağustos ayının en düşük seviyesi olan 1.720 dolardan toparlanarak bu hafta başında 1.800 doları aşmasıyla geldi. Birlikte detaylara bakalım…

Phil Streible: Ekonomik koşullar altın fiyatlarındaki yükseliş için uygun değil!

Blue Line Futures’ın baş piyasa stratejisti Phil Streible, ekonomik koşulların altın fiyatlarındaki yükseliş için uygun olmadığını söyledi. Phil Streible’a göre, sarı metalin ihtiyaç duyduğu şey, düşük büyüme ve yüksek düzeyde enflasyon veya stagflasyondur. Phil Streible konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Yılın geri kalanına hakim olan ilk iki ekonomik rejiminiz stagflasyon ve ardından deflasyon. Hepimiz biliyoruz ki GSYİH zirve yaptı, kazanç döngüsünün zirveye ulaştığını biliyoruz. Stagflasyonu alacağınız kısım enflasyonun bazı farklı alanlarında yükselmelerin olduğu kısım. Bu, hisse senetlerinin artık geri gelmeye başlaması ve işlerin istihdam tarafının tekrar dönmeye başlamasından kaynaklanıyor.

Phil Streible: Hala altının 1.900 dolara yaklaşma şansı olduğunu düşünüyorum

Phil Streible’ın ekonomik görünümü göz önüne alındığında, usta isim altının yılın ikinci yarısında yeniden tırmanmasını bekliyor. Phil Streible konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Hala altının 1.900 dolara yaklaşma şansı olduğunu düşünüyorum. Bu, stagflasyonun nasıl algılandığına bağlı. Mevsimsel olarak, altının daha iyi performans göstermeye başladığı bir döneme giriyoruz.

Phil Streible, son 15 yılın 12’sinde altın ve gümüşün Eylül ayının ilk haftasında toplandığını kaydetti. Phil Streible’a göre ons başına 1.750 dolar şimdi altın fiyatları için önemli bir destek seviyesi.

Altın’da yükseliş bekleyen sadece Phil Streible değil

Altın’da yükseliş bekleyen sadece Phil Streible değil. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, piyasa yorumlarına göre, Temmuz sonunda Credit Suisse altın konusunda yine oldukça iyimserdi. Credit Suisse analistleri, bir notta “Altın fiyatının 2021 sonunda 2.000 dolar olacağını varsayıyoruz.” dedi. 

Weber Global Management başkanı Briton Hill’den de 20.000 dolarlık sarı metal tahmini geldi. Briton Hill, çeşitli ekonomik gelişmeler sonucu sarı metalin bu fiyata ulaşması durumunda gümüşünde patlayacağını vurguluyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap