1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Amerikalı Komedyen Bu Altcoin’i Profiline Koydu: Fiyat Rekora Koştu!

Amerikalı Komedyen Bu Altcoin’i Profiline Koydu: Fiyat Rekora Koştu!

featured

Komedyen Steve Harvey, profil resmini Solana Monkey Business NFT’si ile değiştirdi. Solana’nın NFT alanına girişi, SOL kripto para biriminin yükselen değerinin ortasında, son haftalarda ciddi bir ivme kazandı. Popüler altcoin Solana, bir ay önce 37 dolar seviyelerinden işlem görürken, sabah saatlerinde 213,47 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hatta, piyasa değeri ile altıncı sırada yer alan XRP’nin konumunu alıp kendisi altıncılığa oturdu.

Steve Harvey’den destek alan popüler altcoin yüksek performans gösteriyor

Solana, son zamanların en “sıcak” kripto para birimlerinden biri oldu. Bu yükseliş için yükselen ağ etkinliği katalizör olarak gösterildi. Şimdi ise komedyen ve TV sunucusu Steve Harvey bile “Solana Yazı” NFT heyecanına katılmış gibi görünüyor. Yakın bir zamanda Harvey, Twitter’daki profil fotoğrafını Solana Monkey Business koleksiyonunda yer alan bir NFT ile değiştirdi; karikatürize, pikselli maymunların rastgelen oluşturulmuş 5.000 görüntüsünden oluşan bir dizi.

Solana Monkey Business NFT koleksiyonundan birkaç örnek

NFT, neredeyse her tür dijital öğe için bir mülkiyet belgesi işlevi görür ve CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi profil resimleri koleksiyonları son zamanlarda oldukça yüksek talep görmektedir. Hem CryptoPunks hem de Bored Apes, NFT koleksiyonları için açık ara en aktif platform olan Ethereum’a dayanmaktadır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yalnızca Ağustos ayında, önde gelen pazar yeri OpenSea, Ethereum’da 3.4 milyar dolardan fazla NFT ticaret hacmi kaydetti ve en çok işlem gören NFT projelerinin büyük çoğunluğu bu Blockchain ağında yaşıyor.

Solana’daki NFT koleksiyonlarının işlem hacmi 94 milyon dolara ulaştı

Ancak Solana da Ethereum katili olarak ETH’ye karşı çıkıyor. Ağ, enerji verimi açısından Ethereum’dan daha iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor ve çok daha az miktardaki işlem ücretleriyle büyük hacimli işlemler gerçekleştirebiliyor. Solana Monkey Business, Degenerate Ape Academy ve Aurory gibi son koleksiyonların ardından Solana’da piyasaya sürülen en yeni NFT koleksiyonlarından biridir. Bu koleksiyonların her ikisi de platformdaki aktiviteyi artırarak SOL fiyatını yükseltti.

Solanalysis’ten alınan verilere göre, Solana’daki NFT koleksiyonları geçen hafta yaklaşık 94 milyon dolar değerinde işlem hacmi üretti. Solana Monkey Business, bu yazı itibariyle yedi günlük 6.2 milyon dolarlık bir hacme sahip ve yukarıda belirtilen projelerin arkasındaki listede üçüncü sırada yer alıyor. Rapçi ve YouTube kişiliği KSI, Twitter hesabındaki avatarı bugün de Solana Monkey Business NFT’ninkiyle değiştirdi.

Steve Harbey, daha önce bir hayır kurumuna fayda sağlamak amacıyla kendi NFT’lerini satmak için NFT pazar yeri Rarible ile ortaklık kurdu. O sırada Harvey, hem Bitcoin hem de Ethereum sahibi olduğunu açıkladı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap