1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Altın Kurdu: Altın Tam da Bunu Bekliyordu! Artık Uçabilir…

Altın Kurdu: Altın Tam da Bunu Bekliyordu! Artık Uçabilir…

featured

Ünlü analisti Peter Schiff’in iddiasına, CNBC‘nin hedge (koruma) olarak Bitcoin (BTC)’nin altının yerine geçmeye başladığını ileri sürmesi, altın için “çok büyük bir Boğa işareti.” Ünlü altın piyasaları analisti Peter Schiff, CNBC’nin Bitcoin’i lanse etmesinin altın için “çok büyük bir yükseliş işareti” olduğunu iddia ediyor. Bu iddianın sebebi ve ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Altın BTC’nin yerini mi alıyor?

Çok bilinen Bitcoin (BTC) eleştirmeni ve değerli metal kurdu olarak ün salmış Peter Schiff, Bitcoin (BTC) ile ilgili olan ve altın için “çok büyük yükseliş işareti” olarak gördüğü durumu paylaşmak için için sosyal medya mecralarından Twitter’ı kullanmayı tercih etti. Ünlü değerli metal analisti Schiff, CNBC’yi Bitcoin (BTC)’i lanse etmesinden dolayı ve altının enflasyondan korunma durumunu önde gelen kripto para birimine kaptırdığını söylemesinden dolayı bir kez daha eleştirdi. Ancak, Euro Pacific Capital CEO’su, kitap yazarı ve popüler podcast yayıncısı Schiff, bunu sarı metal için “çok büyük bir yükseliş işareti” olarak nitelendirdi. Altının büyük bir ralliye başlamadan önce CNBC’nin tam olarak bunu söylemesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Altının yanında BTC

3 Eylül itibarıyla altın, 25 Ağustos’taki 1.791 dolardan büyük bir artış göstererek ons ​​başına 1.833 dolardan işlem görüyordu. Yılın başlangıcına kıyasla, değerli metal 5 Ocak’ta 1,954 dolardan el değiştirdiği için düşüşte. Ayrıca, geçen yıl 4 Ağustos’ta altın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.021 dolara ulaştı. Yine de, Peter Schiff, birkaç kez, şimdi muhteşem kârlar elde etmek için Bitcoin (BTC)’i ilk günlerinde satın almadığı için kamuoyu önünde pişman olduğunu dile getirmekten çekinmemişti. Ancak Schiff’in oğlu Spencer, son zamanlarda Bitcoin (BTC)’e girdi. Ancak, yatırımcıların çoğu ne altın ne de Bitcoin kampına katılmıyor. Diğer bir ifadeyle tüm yumurtalar tek bir sepete konmuyor ve genellikle risk dağıtılmaya çalışılıyor. Finansal okuryazarlık üzerine çok satan “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, özellikle enflasyon dönemlerinde altın, Bitcoin ve gümüşü tercih ettiğini sık sık tweetliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap