1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Altın için Uyaran Türk Ekonomist: Paranıza Çökecekler!

Altın için Uyaran Türk Ekonomist: Paranıza Çökecekler!

featured

Geçtiğimiz günlerde altın yorumlarında bulunan Türk ekonomist, akademisyen ve yazar Ramazan Kurtoğlu, “ben param olsa alırdım,” ifadelerini kullandı. Ayrıca yakın bir zamanda paylaştığı tweet’inde “dünyanın en büyük bankalarından birinin ağustostan itibaren kiralık kasa hizmeti veremeyeceğini” duyurduğunu açıkladı. “Bir şeylerin ayak seslerinin giderek yaklaştığını” söyledi.

Altın fiyatlarına yönelik dikkat çeken tahmin

Altın fiyatı, 1.754 dolar seviyelerine kadar düşerek haftayı kapattı. Düşüşün ardında ABD’de tahvil alımının azaltımının daha erken gerçekleşebileceğine dair endişeler yer alıyor ve global ekonomideki hafif toparlanma gibi faktörler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde bir TV programında ise Ramazan Kurtoğlu, yatırımcıların “dijital altın hesaplarına dikkat etmesi gerektiğini” belirtti. Ekonomiste göre kullanıcıların altınlarını fiziki olarak toplaması gerekiyor.

Kurtoğlu açıklamasında, “ABD İstihbaratı Konseyi’nin en yüksek başkanının ons altının 10 bin dolar olması durumunda şaşırılmaması gerektiğini” söylediğine dikkat çekerek Almanların daha fazla bir hedef belirttiğini söylüyor. En güvenli limanın altın olduğu sonucuna vararak “param olsa altın alırdım” diyerek açıklamasını sonlandırıyor.

Ekonomiste göre “dünya, finansal hesaplaşma yolunda”

Altın açıklamalarının ardından Ramazan Kurtoğlu, küresel finansal alana dair de paylaşımlarda bulundu. Kurtoğlu, “Değerli dostlar, bu acil bilgiyi ilk size duyuruyorum,” diyerek dünyanın en büyük bankalarından birinin ağustos itibariyle kiralık kasa hizmeti veremeyeceğini açıkladığını söyledi. Ekonomiste göre bu banka, kiralık kasası olanların kasalarını boşaltmasını istedi. Kurtoğlu, “Bir şeylerin ayak sesi giderek yaklaşıyor,” dedi. “İsveç olay merkezi” diyerek bankanın İsveç merkezli olduğuna dair ipucu verdi.

Kurtoğlu, açıklamasının devamında, “Yaban ellerde alın teri ile kuruş kuruş para biriktiren veya yurt dışında ihracatından ya da başka yollardan “ölümlük dirimlik” para tutan kardeşlerim; paralarınızı Türkiye’ye, vatanınıza transfer edin,” dedi. Uyarılarına devam eden ekonomist, “Zira dünya kesin bir finansal hesaplaşmaya gidiyor ve bu paralara çökecekler” dedi. Ayrıca Kurtoğlu’na göre para istikrarsızlaştırılma sürecinde. Daha fazla altın haberi için Kriptokoin.com olarak hazırladığımız “3 Analist: Haftaya Altın’ı Bu Seviyelerde Görebilirsiniz!” isimli yazıya göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap