1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Altın Fiyatları Haftaya Nasıl Başlayacak? İşte Tahminler…

Altın Fiyatları Haftaya Nasıl Başlayacak? İşte Tahminler…

featured

Altın fiyatları, FED Başkanı’nın açıklamalarının ardından güçlü yükseldi ve 1.800 doların üzerine taşındı. Peki hafta içinde bu yükseliş eğilimi devam edecek mi? Altın fiyatları kritik desteklerin üzerinde kalabilecek mi? Usta isimlerin tahminlerini Kriptokoin.com olarak, sizler için derledik. Birlikte altın’ın haftaya nasıl başlayacağına bakalım…

Craig Erlam: Altın fiyatları 1.833 doların en yüksek seviyelerine meydan okuyabilir

OANDA analisti Craig Erlam piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Powell’ın Jackson Hole görünümüyle ilgili o kadar çok yorum var ki piyasalarda çok fazla temkinli hareket ediyor ve bu durum cennetleri bir miktar destekliyor. Eylül ayındaki düşüş ihtimalinin azalmasıyla altındaki son fiyat hareketi oldukça yükselişe geçti. Powell’ın konuşmaları altın’ı iyi desteklemeye devam edebilir ve fiyatlar 1.833 doların en yüksek seviyelerine meydan okuyabilir.

Commerzbank analistleri: Altın önemli ve kalıcı bir şekilde yükselmeyi zor bulabilir

Bununla birlikte analistlere göre, COVID-19 Delta varyant vakalarındaki artış, küresel ekonomik yavaşlamaya ilişkin endişeleri yeniden ateşledi ve bu da azaltma stratejisini etkileyebilir. Commerzbank analistleri, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Altın fiyatları, özellikle haftalardır ETF yatırımcılarının desteğinden yoksun olduğu göz önüne alındığında, önemli ve kalıcı bir şekilde yükselmeyi zor bulabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap