1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. Açıklandı: Büyük Eller, Bu 4 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

Açıklandı: Büyük Eller, Bu 4 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

featured

CoinShares’in 7 Eylül tarihli Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu’na göre, altcoin riskine yönelik kurumsal talep, zirvelere yükseldi. Kripto yatırım ürünlerindeki kilitli sermayenin yüzde 35’lik rekor bir payını, altcoin’lerin temsil ettiği belirtildi.

CoinShares raporu: Fonlara yapılan girişlerin yaklaşık yüzde 40’ı altcoin projeleri odaklı araçlara aktarıldı

Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares’e göre kurumsal yatırım dalgası geçen hafta 59 milyon dolar giriş gören Bitcoin (BTC) için geri dönmüş durumda. CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta 98 ​​milyon ABD doları giriş gördüğünü söyledi. Bu durum, arka arkaya üç kez pozitif giriş yaşandığını gösteriyor. Geçen hafta tüm dijital varlık fonu sağlayıcılarında yönetilen toplam dijital varlıkların değeri (AUM), bir önceki hafta 56,9 milyar dolar iken 62,5 milyar dolara yükseldi.

Ethereum da dahil olmak üzere altcoin’lerin pazar payı, şimdi toplam yönetim altındaki varlıkların yüzde 35’ini temsil ediyor.  Bitcoin, 58,9 milyon dolarlık girişle öncülük etti, BTC’yi sırasıyla 14,4 milyon dolar ve 13,2 milyon dolar ile Ethereum ve Solana izledi. Ardından Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) geldi.

Solana, ilgi çekmeye devam ediyor

Solana, kurumsal girişler açısından güçlü bir ivme görmeye devam ediyor – yönetim altındaki toplam Solana tabanlı ürünlerin değeri, geçen hafta 44 milyon dolara yükselerek, bir önceki hafta görülen 15 milyon dolarlık seviyenin iki katından fazla arttı. Solana (SOL) bazlı ürünler için haftalık girişlerde yüzde 388 gibi büyük bir artış oldu ve SOL ürünleri 13,2 milyon doları emdi. Bu, SOL fiyatının yüzde 64 artmasıyla aynı zamana denk geldi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şu anda piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Solana, bu yıla 1,52 dolardan başladı ve o zamandan beri yüzde 11.000’in üzerinde artış kaydetti. Solana, yazım itibariyle 180.53 dolardan işlem görüyor. Ancak, yaklaşık 2 saat önce, 193.87 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydetmiş durumda.

CoinShares’e göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un hakimiyeti, pazar payı yüzde 28’lik rekor bir rekora ulaşarak artmaya devam ediyor. Diğer altcoin’ler Cardano, Polkadot ve XRP sırasıyla 6,5 ​​milyon dolar, 2,7 milyon dolar ve 1,2 milyon dolar giriş gördü.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap