1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 6 Analistten Çarpıcı Kestirim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

6 Analistten Çarpıcı Kestirim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

featured

Her halving sonrasında, Bitcoin birçok beklentinin ötesinde, tüm zamanların en yüksek seviyesine dramatik bir artış görüyor. Bitcoin fiyatı düzenli patlamalar, ardından yeni bir dip ile stabilize olana kadar düzenli düşüşler görüyor. Bazı aylar için, ikinci bir dalgalanma başlayana kadar nispeten yatay işlem görüyor. Bu anlatıya dayanarak, Bitcoin 2021’de yeni bir ATH kaydedebilir mi? 6 uzman kripto para analistinin tahminlerine göz arıyoruz…

Analist Bit Harington, halving dönemlerini analiz ediyor

Analist Bit Harington bir dizi tweet’te, halving sonrası Bitcoin’in boğa koşularından ilham alan benzer bir senaryo sundu.

Bitcoin’in 2012 ve 2016’daki halving’i, direnç/destek (R/S) hattından ölçüldüğünde BTC’nin %600’den fazla arttığını gördü. Analistler (geçmişte ve hatta şimdi) halving’i bir yükseliş olayı olarak algılıyorlar. Harington’ın görüşleri de farklı değil:

Farzedelim…? Bitcoin [R=Direnç, S=Destek] R/S hattından Bitcoin, 1 yarıya indirdikten sonra ~6X (~200 dolar ile ~1200dolar) ve ayrıca 2 yarıya indirdikten sonra ~6X (~3.000 dolar ile ~20.000 dolar) sıçradı…

2020-2021’de Bitcoin muazzam bir yükselişe tanık oldu ve 4.000 doların altından 60.000 doların üzerine ulaştı. (yukarıdaki tabloya bakın). Şimdi, aynı Destek/Direnç çizgisiyle 60.000 dolar hedefini korumak için açık bir yükseliş kırılması analistlere göre yakın görünüyor.

Michaël van de Poppe, Bitcoin fiyatı için 100.000 dolar üzerini hedefledi

Kriptokoin.com analizlerini paylaştığımız trader ve analist Michaël van de Poppe de yukarıda bahsedilen analize bir miktar katkıda bulundu. Tweet’ine göre, Bitcoin fiyatlarını 250.000 – 350.000 dolar aralığına götürebilir. Poppe, bu konuda şunları ekledi:

Bu çok mantıklı ve benim fikirlerime de uygun. 2017’de bir yerlerdeyiz. Daha sonraki bir aşamada 250-350.00 dolara gelecek ve ardından Bitcoin için ayı piyasasında 65.000 dolara inecek.

Bunu söyledikten sonra Poppe, olası bir düzeltmeyi de masaya yatırdı. Analiste göre ayı piyasası, Bitcoin fiyatlarını 65.000 dolara geri çekebilir. Bunun dışında, topluluktaki diğer üyeler de yukarıda bahsedilen analize katıldı:

Birçok Bitcoin kullanıcısı, BTC’nin 1 milyon dolara ulaşacağını iddia ediyor. Ağını çevrim içi tutmak için Bitcoin’in dünyadaki küresel elektriğin yaklaşık %12-18’ini tüketmesi gerekir. Bitcoin hiç ölçeklenemez ve gerçek bir faydası yoktur, bu yüzden beyni olan herkes geleceğin altcoin projelerinde olduğunu bilir.

Bitcoin fiyatı için boğa bekleyen analistlerde var

Sektörde Inmortal olarak bilinen kripto analisti, takipçilerine Bitcoin’in bir düzeltme ardından boğa trendine devam edeceğine inandığını söylüyor. Kripto stratejisti, BTC’nin yıllık destek seviyesi olduğu için 42.000 dolar tuttuğunu gördüğünü ekliyor:

42.000 dolar 2021’in en alakalı seviyesi ve destek görevi görüyor. Bence dibi içeride.

Inmortal, Bitcoin’in toparlanacağını ve büyük bir patlamayı ateşleyeceğini tahmin ettiğini ekliyor. Ayrıca, sermayelerini BTC’ye çevirdikçe altcoin’lerin değerinin düşeceğini de söylüyor:

Yakında piyasada kan göreceğiz. Ve kaçınılmaz olarak, dünya tekrar ikiye bölünmüştür: 1. Artık aşırı pozlanmış ve panik içinde satacak olanlar. 2. Ve çantalarınızı almaya hazır olanlar. Tarafını seç. Sadece açıklığa kavuşturmak için altcoin’lerden bahsediyorum. BTC yakında 60.000 doların üzerinde işlem görecek.

Inmortal çoğu altcoinde düşüş eğiliminde olsa da, Ethereum’un (ETH) yeni bir birikim aşamasından geçtikten sonra ATH yapacağını söylüyor:

Yeni bir ATH’yi nasıl fethedeceğiz. ETH.

Bitcoin fiyatı ve Evergrande krizi

Son analistimiz, piyasaların şimdiden hikayeyi görmezden geldiğine göre, Çinli emlak geliştiricisi mevzusu yakında “olaysız” kapanacak diyor. Çin’in en büyük ikinci emlak devi olan Evergrande, yüz milyarlarca dolarlık borcunu temerrüde düşmekle karşı karşıya kaldı. Çin merkez bankası, Çin Halk Bankası (PBoC), bunun sonucunda bankacılık sistemine 120 milyar yuan (18.6 milyar dolar) daha ekledi. Bu da, şirketin potansiyel çöküşünün, geniş kapsamlı sonuçları olan kaotik bir olaydan daha çok devlet kontrollü bir “yavaş patlama” olarak kabul edilmesiyle endişeli piyasaları yatıştırdı.

Vasu Menon, Evergrande krizinin bir fırsat olabileceğini söylüyor

Singapur’daki OCBC Bank Varlık Yönetimi’nde yatırım stratejisinden sorumlu yönetici direktör Vasu Menon, Bloomberg’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç hafta ve belki de önümüzdeki birkaç ay içinde Evergrande, FOMC, delta değişkeni ve bir dizi başka sorunla birleştiğinde büyük dalgalanmalar yaratmaya devam edecek ve bir dereceye kadar dalgalar satın alma fırsatı olacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap