1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 6 Analist Onayladı: Bu 7 Altcoin’i İzleyin! Yükselişe Hazırlar

6 Analist Onayladı: Bu 7 Altcoin’i İzleyin! Yükselişe Hazırlar

featured

Kripto para piyasası son zamanlarda düştü ve Bitcoin her zamanki gibi önde gidiyor. Bununla birlikte, 6 kripto uzmanı düzeltme sonrası hızla toparlanabilecek 7 altcoin projesini listeledi. Piyasanın son durumuyla başlayıp güncel analizlerle devam ediyoruz…

Altcoin piyasasında neler yaşandı?

Eylül ayının 4. haftasının başından bu yana, kripto para birimleri piyasa değeri %10 veya yaklaşık 220 milyar dolar azaldı ve bu sadece birkaç gün içinde oldukça büyük bir darbe aldı. Bu nedenle, çöküş piyasa değerini yeniden 2 trilyon doların altına düşürdü. CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada şu anda 1,93 trilyon dolar civarındaydı ve bir aydan uzun süredir en düşük seviyesiydi. Ayrıca düşüşe Bitcoin öncülük etti ve altcoin projeleri her zamanki gibi daha sert darbe alıyor ancak bu düşüşte birkaç satın alma fırsatı olabilir.

Altcoin Polkadot (DOT), analiste göre iyi bir seçim olabilir

Analist Martin Young’a göre DOT’tan bahsedilmesi gerekiyor. Şu anda Mayıs ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 dolardan %41 daha ucuz. Ekosistem, birkaç haftada bir eklenen yeni parachain projeleri ile sürekli büyüyor. Yüksek verimli ağı, analiste göre DeFi için Ethereum’a ciddi bir rakip sağlayabilir; bu, şu anda 31,1 milyar dolar piyasa değeri ve 3,1 milyar dolar 24 saatlik işlem hacmi ile 30 doların altında fiyatlandırılan DOT için iyi bir haber olabilir.

Altcoin Algorand (ALGO)

ALGO, Young’a göre dikkat edilmesi gereken başka bir altcoin projesi. ATH’sinde %52 indirimle ALGO şu anda 1,82 dolardan işlem görüyor. Haziran 2021’de Arrington Capital, Algorand Blockchain üzerine inşa edilen projelere 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. İyileşme geldiğinde önemli yatırımlar ve yeni ortaklıklar başarılı olabilir. Şu anda, ALGO’nun 24 saatlik ticaret hacmi 1 milyar dolar ile 9.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardır.

Analiste göre Elrond (EGLD) radarlara alınmalı

Elrond, genellikle gözden kaçan başka bir ekosistemdir. EGLD şu anda 205 dolar zirvesinden %37 indirimli, bu nedenle analiste göre yakında değerini artırmak için mükemmel bir zaman olabilir. Bu yılın başlarında Elrond, küresel ödeme uygulaması ve dijital cüzdanı Maiar’ı piyasaya sürdü. Bu yılki ivme, yüksek verimli Blockchain ile ilgiliydi ve Elrond, geri kalanıyla birlikte orada. Ayrıca, cross-chain parçalama protokolü Harmony, 2021’de büyük bir ivme kazanarak yeni işlem kayıtlarına ulaştı. ONE EGLD’ye eşit derecede iyi performans gösterdi ve ATH’de %42 indirimle izlenmesi gereken bir token olabilir.

Polygon (MATIC)

Sıradaki altcoin MATIC, bu yıl son derece büyüyen Katman 2 Blockchain çözümlerindendir. Hala MATIC olarak adlandırılan token, son zamanlarda nispeten cansızdı ve 1 dolara geriledi. Bunun altındaki herhangi bir düşüş, analiste göre iyi bir giriş noktası olabilir. MATIC, ATH’den %56 düştü ve gelecek yıl Ethereum’un Blockchain’i birleşmeden önce Katman 2’nin momentumunun herhangi bir zamanda yavaşlaması mümkün değil. Şu anda, MATIC’in 24 saatlik ticaret hacmi 1,2 milyar dolar ve 7,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Chainlink (LINK) teknik analiz

Oracle servis sağlayıcısı Chainlink (LINK), kripto alanındaki en güçlü altcoin projelerinden biri oldu. LINK kripto para birimi, son birkaç haftadır altcoin piyasası rallisine aktif olarak katılıyor. Bu ayın başlarında Chainlink (LINK) 35 dolara kadar yükseldi, ancak o zamandan beri aşağı yönlü bir seyir izliyor. Teknik grafiklerde, LINK kripto para birimi azalan üçgen düzeninde. Piyasa analistlerine göre, bu formasyon genellikle tersine dönüyor. Micah Taylor:

LINK hala azalan üçgen düzeninde. Bu formasyon daha sık olarak yukarı doğru kırılıyor, bakalım destekten sekip dirençte koşabilecek miyiz görelim.

Polkadot (DOT)

Martin Young’ın listesinde olan DOT, bir diğer Twitter analisti MoonShot Examiner’ın listesinde yer bulabiliyor. Polkadot son zamanlarda tüm iyi nedenlerle haberlerde yer aldı. Ekosisteminde ve birkaç parachain müzayedesinde meydana gelen gelişmeler, DOT fiyatlandırmasının geçen hafta 38 dolara kadar yükseldiğini gördü. Ayrıca Polkadot’un diğer Defi platformları ve protokollerine entegrasyonu da güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. Anlamı DOT, daha geniş kripto pazarında sağlam bir kullanım durumu buluyor. Ayrıca, Polkadot son zamanlarda güçlü bir kurumsal kabul görüyor. Geçen hafta, kripto piyasası analisti MoonShot Examiner, DOT’un önümüzdeki haftalarda Solana’nın son piyasa rallisini tekrarlayabileceğini söyledi:

DOT’tan büyük SOL hisleri alıyorum. Birkaç kez daha reddedildi ancak önceki ATH’e göre yörünge (haftalık mum yakın) ve bu koşuyu gerçekten pompalamamış olması, önümüzdeki birkaç hafta içinde SOL gibi parlayabileceğini umuyorum.

Chris Cap’te EGLD’yi seçiyor

Elrond (EGLD)’da Chris Cap’ın listesinde. Proje, sharding kullanarak işlemleri daha hızlı işleme potansiyeli nedeniyle haberlerde yer aldı. Bu Blockchain’i, yeni çağ internetinin teknoloji ekosistemi olmayı hedefliyor. Elrond Blockchain, uygulamasını FinTech, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve merkezi olmayan finansta (DeFi) bulur. Ayrıca, akıllı sözleşme yürütme platformu, 0,001 dolara kadar düşük işlem maliyetleriyle saniyede 15.000’e kadar işlemi (TPS) işleyebilir. Teknik grafikte, ELGD bir dolden cross formasyonu oluşturuyor. Tarihsel eğilimlere göre, ELGD fiyatı mevcut seviyelerden 10 kat daha fazla çekebilir. Chris Cap, EGLD için şunları söyledi:

EGLD’de son iki kez golden cross’tan 62 gün sonra ATH’ye ulaştık. Aynı parametreleri uygularsak, 18 Ekim civarında 2000 ile 2500 dolar arasına ulaşmalıyız. İnanamıyorum…

Avalanche (AVAX)

Bir başka Ethereum alternatifi ve Solana-rakibi Avalanche (AVAX) son zamanlarda haberlerde yer aldı. Geçen hafta Avalanche, piyasa değerine göre en iyi on beş kripto para birimi listesine girerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 dolara ulaştı. AVAX, Temmuz ortasından bu yana son iki ayda yüzde 500’ün üzerinde kazanç kaydetti ve böylece altcoin alanında en büyük rakip olarak ortaya çıktı. AVAX Pazartesi günkü piyasa düzeltmesi sırasında 60 doların altına düşerken, yine de 60 doların üzerine çıkmayı başardı. AVAX seçimiyle B Doggy bu teknik analieri paylaştı:

100 dolara giden yolda 73,50 dolar kadar bir sonraki bacak… SL = 60,40 dolar

Mina (MINA)

Sonsırada MINA var. Mina, Coinbase Ventures ve Three Arrows Capital gibi en iyi kripto VC şirketlerinden bazıları tarafından destekleniyor. AD’ye göre, Mina nispeten yeni bir proje ve en yüksek ödüller kripto projesinin ilk sekiz ayında mevcut olduğundan, stake yatırımı yapanlar daha fazla MINA kriptosu satın almak için acele edecek.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap