1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 4 Analist, Düşüş Sonrası Bitcoin İddialarını Paylaştı: Bunlara Hazır Olun!

4 Analist, Düşüş Sonrası Bitcoin İddialarını Paylaştı: Bunlara Hazır Olun!

featured

Bitcoin için kısa vadeli tahminler 40.000 dolara doğru bir dalışı ve aynı zamanda 50.000 doların üzerine bir yükselişi hedefliyor. Son fiyat hareketiyle 46.792 dolara gerilmesi de, bazı tarihsel verilere göz kırptı. Şimdi, Kriptokoin.com olarak 4 analistten düşüş sonrası tahminleri aktarıyoruz. Bir düzeltme ve sonrasında 50.000 dolar hedefi, analistlerin çoğunda ortak beklenti oluyor…

Crypto Ed Bitcoin (BTC)’de rallinin bu seviyelerden başlayacağını düşünüyor:

Geçtiğimiz saatlerde Bitcoin (BTC), 49.300 doları kırarak 46.540 dolarda bir dip seviyesi oluşturdu. Bu hareketle, 51.000 dolarda bulunan eski direnç seviyesinin güçlendiğini düşündüren bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca, alanı desteğe çevirmek yeterli hacme ve momentuma sahip değildi. 46.000 dolara kadar gerilediği bu noktada, popüler kripto trader’ı Crypto Ed, daha düşük fiyatlar gelmeden önce başka bir ralli ihtimalini öne sürüyor. Ancak bunun için, Bitcoin’de gün içi long pozisyonlar trader’ların ilgisini çekmedi.

Diğer yandan daha iyimser düşünen analistler de bulunuyor. Aralarından, on-chain veri sağlayıcısı CryptoQuant’taki pazar güncellemelerine katkıda bulunan analistler de var. Günün çeşitli güncellemelerinden birinde, bir analist, BTC fiyatının 47.000 doların altına düşmesinin “sahte bir düşüş” olacağını ve sonucunda 50.000 doların üzerine ulaşılacağını tahmin etti. Bu arada, BTC’deki güçlü alıcı desteği gün içinde zayıfladı ve Binance’e olan güvenilir ilgi yalnızca 41.000 dolara yakındı:

Ethereum, 3.000 doları tekrar test etmeye hazırlanıyor

Bitcoin’e benzer bir tablo, aşağı yönlü ivme kazandığı için büyük altcoin’ler için de geçerliydi. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminden hiçbiri, herhangi bir yönde eşit derecede zorlukla hareket ederken 24 saatlik anlamlı kazançlar kaydetmedi. Ethereum (ETH) bir iplikle 3.000 dolarlık desteği korurken, Cardano (ADA) son yedi gün içinde hala %20 artarak haftalık getirilerinin çoğunu sildi.

Bitcoin’de beklentiler kısa vadede ayı tarafında

Üçüncü analistimiz Ki-Young Ju, Bitcoin 47.000 doların altına düştüğü için, satış tarafındaki likidite nedeniyle kısa vadeli görünümde düşüşe işaret ediyor. Düşüş beklentisinde olan bir diğer Scott Melker’de, kısa vadede 46.000 dolarlık güçlü destekten 4 saatlik yükselen kanaldan çıkarak daha yüksek seviyelerin gelebileceğini düşüyor. Melker ayrıca, mevcut destek fiyatı tutmazsa fiyatın 42.000 dolar seviyelerine daha da düşmesini beklediğini söyledi, ancak Bitcoin için bir geri dönüşün kaçınılmaz olduğunu teyit etti. Analistin 25 Ağustos’ta paylaştığı teknik analizleri şunlardı:

Son olarak, yaklaşık üç hafta boyunca bir yükseliş eğilimi gördükten sonra, yatay fiyat momentumu uzun süredir Bitcoin sahiplerini ve balinaları caydırmadı. Santiment verilerine göre, “Milyoner Seviyesi” Bitcoin balinaları (100-1000 BTC’ye sahip olanlar) son 24 saat içinde yaklaşık bir milyar dolar değerinde 20.000 BTC biriktirdi, bu da uzun süredir sahip olanların fiyatın daha da artmasını beklediğini gösteriyor. 47.000 dolar fiyat aralığından satın alan balinalar, fiyatın daha da yükselmesini beklediklerini gösterdiği için yükseliş olarak kabul ediliyor. Balinalar arasındaki satın alma eğilimi, ileride bir yükseliş piyasasına işaret edebilir ve gelecekteki fiyat eğilimlerini de tahmin edebilir. En büyük kripto para birimi, 64.683 dolarlık ATH’sini yeniden test etmeden önce temel destek olarak 50.000 doları ele geçirmek istiyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap