1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 4 Analist, Bu 7 Altcoin’e Dikkat Çekti: Bu Tepelere Zıplayabilirler!

4 Analist, Bu 7 Altcoin’e Dikkat Çekti: Bu Tepelere Zıplayabilirler!

featured

Scott Melker, Benjamin Cowen ve Coin Bureau analistleri belirli engelleri aşmaları durumunda yeni zirvelere oluşabilecek 7 altcoin projesi paylaştı. Seçimler genel olarak, teknik analizlerin yanında projelerin kullanım durumlarına da dayanıyor. Şimdi, Wolf Of All Streets takma ismi Twitter analistinin radarında olan 4 altcoin ile başlıyoruz. LUNA için ayrıntılar son başlığımız olacak.

Scott Melker, bu altcoin projeleri için yükselişte olduğunu söyledi:

İlk analistimiz tecrübeli kripto trader’i ve stratejisti Scott Melker, Algorand (ALGO), Polygon (MATIC) ve diğer iki altcoin için yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor. Wolf Of All Streets olarak bilinen analist, 568.100 Twitter takipçisine, merkezi olmayan Blockchain protokolü ALGO’nun desteği 1,84 dolar seviyesinde mükemmel bir şekilde yeniden test ettikten sonra devam etmeye hazır göründüğünü söylüyor . Bir sonraki direnç noktası için 2,60 doları hedefliyor:

1,84 dolarlık mükemmel yeniden test.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’a (MATIC) gelince, Scott Melker, MATIC’in dibe vurmuş göründüğünü ve yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor. MATIC’in bir önceki ATH seviyesi olan 2.70 dolara geri dönmesini bekliyor.

Güçlü destek. Aşağıdaki fitillerin tümüne bakın. Bitcoin’in sabit kaldığını varsayarsak, yükselmek istiyor gibi görünüyor.

Scott Melker’e göre EGLD’nin bir sonraki hedefi 340 dolar

Melker ayrıca akıllı sözleşme platformu Elrond’un (EGLD) radarında olduğunu söylüyor. Şu anda 246.10 dolardan işlem gören EGLD, analiste göre temel fiyat seviyelerini çıkardığını ve fiyat keşfine geçmeden önce yeni bir HH’de durduğunu gösteriyor. Melker EGLD’de 340 doları hedefliyor:

Şansınız vardı.

Altcoin Monero (XMR)’da Melker’in listesinde

Analistin radarında olduğunu söyledi son altcoin, gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR)’dur. XMR fiyatı, 319 doların üzerinde bir kırılmanın ardından, bir sonraki direnç alanları olarak 390 dolar ve 519 doları izliyor.

XMR (iyi) görünüyor. Bu yükselen üçgende güzel bir destek sıçraması.

Altcoin projeleri listede, peki Bitcoin?

Bitcoin (BTC) gelince, Melker bir ay içinde ilk defa lider kriptonun üzerinde kaldıraçlı long pozisyon alıyor ve BTC’nin genellikle yükseliş eğilimi oluşumundan çıktıktan sonra yükseliş trendine devam etmeye hazır olduğunu varsayıyor:

Bak anne. RSI ile daha fazla yükseliş sapması oluşuyor. Bu ticaretin temeli değişmedi, bu yüzden çıkmadım ve ayrılmaya niyetim yok. Stop’um yakın, biraz sıkışıktı.

Stoploss’a yaklaşmaya ve 43.347 dolar seviyesinden yukarı doğru sıçramaya yaklaştıktan sonra Melker, Bitcoin’in bir sonraki pit stopları için 49.356 dolar ve 52.956 doları hedefliyor:

İyi olmaktansa şanslı olmak daha iyidir, ancak her ikisinden de biraz idealdir. Durdurma kaybımı kıl payı kaçırdıktan sonra, fiyat tersine döndü ve ticaret yüzerek gidiyor.

Benjamin Cowen, Polkadot (DOT) için ufukta parlak bir gelecek görüyor

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız bir diğer Benjamin Cowen, altcoin DOT fiyatı için oldukça pozitif olduğunu söyledi. Polkadot, birlikte çalışabilir bir Blockchain platformudur. CoinGecko’ya verilerine göre, DOT, yazı yazılırken 33.66 dolardan işlem görüyordu ve son bir hafta piyasa geneline rağmen %8.77 yükseldi.

Cowen ayrıca, 538.000 abonesine, Polkadot’un Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında düşük değerli olmayabileceğini, ancak diğer altcoin projelerine göre daha az değerli göründüğünü söylüyor. Projenin şu anda ne geliştirdiğine gelince, analist özellikle parachainlere işaret ediyor. Parachainler, çeşitli kullanım durumlarını gerçekleştirmek için özelleştirilebilen özel Blockchain’lerdir ve Polkadot’a göre bu yıl içinde piyasaya sürülmek üzereler.

Cowen, DOT’un değer olarak %120 toplanabileceğinin “makul göründüğünü” söylüyor:

DOT/ETH paritesine bakarsanız, aslında ATH seviyesine geri dönmek için hala bir yolu var… %126’lık bir hamle daha. Dolayısıyla, Ethereum’un sabit bir değerlemesi için, %126’lık bir hareket, DOT’u 80-85 dolara kadar çıkaracaktır.

Ancak, DOT bu engellerle karşılaşabilir:

Analist, DOT’un kısa vadeli geleceğinin büyük ölçüde Bitcoin’in fiyat hareketine bağlı olduğunu belirtiyor:

Önümüzdeki bir ile iki yılı düşündüğümüzde, DOT’un oldukça parlak bir geleceği olması gerektiğini söyleyebilirim. Ama tabii ki kısa vadede, her zaman Bitcoin’in ne yaptığına bağlı. Bitcoin, çizgiyi 20 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde tuttuğu sürece, Polkadot için en az direnç gösteren yol, yükselmeye devam etmek olacak gibi görünüyor.

Terra (LUNA) neler yapabilir?

Popüler kripto kanalı Coin Bureau analistleri, aboneleriyle Terra’nın (LUNA) son zamanlarda en iyi performans gösteren olmasının nedenlerini ve neden aya yükselişine devam edeceğini paylaşıyor.

Altcoin Terra’ya genel bakış

Terra, LUNA kripto para birimi tarafından teminat altına alınan merkezi olmayan stablecoin token’lerinin bir ekosistemidir ve ilk Terra stablecoin’i, Kore’den KRW token’dir. Analiste göre, Terra’nın KRW’si 2019’da popüler Chai mobil ödeme uygulamasına entegre edildi ve Güney Kore’de yaklaşık 2,5 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bugün Terra, en popüleri UST olan bir düzineden fazla merkezi olmayan stablecoin sunuyor. Analistler şunları söylüyor:

UST aynı zamanda eşdeğer bir dolar tutarında LUNA “basmak” için yakılabildiğinden, bu, UST’nin sabit değerini koruması için gerekli olan ekonomik teşviki yaratır. UST, diyelim ki bir dolardan işlem görüyorsa, 50 LUNA sahibi kripto paralarını UST’yi basmak için yakabilir ve %50 kar elde edebilir. Sonunda, bu süreç, artan UST arzı nedeniyle sabit fiyatı bir dolara geri getiriyor.

LUNA fiyat analizi

Coin Bureau analistlerin belirttiği üzere, tüm son duyurular ve gelişmeler, yakın zamanda ATH seviyesini geçen LUNA üzerinde öngörülebilir bir etkiye sahip oldu. Bu etki, temel olarak, son birkaç ayda piyasa değeri katlanarak artan LUNA’nın UST’yi basması için artan talepten kaynaklanmaktadır. Fiyat tahmini açısından analistler, LUNA’nın yüz dolardan daha yükseğe tırmanabilmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Bunun nedeni, LUNA’nın piyasa değerinin sadece 12 milyar dolar olmasıdır; bu, Terra kadar müthiş bir kripto projesi için düşük bir değerdir. Özellikle, etrafta uçuşan tüm merkezi stablecoin’ler varken.

Columbus 5 yükseltmesi

Columbus 5, Terra’nın mainnet lansmanından bu yana gördüğü en önemli yükseltme olacak ve Terra Blockchain’e üç yeni özellik sunacak. Analistler, Columbus 5 yükseltmesinin, tüm senyoraj ücretlerinin yakılması, Cosmos’un Inter Blockchain İletişim Protokolü veya merkezi olmayan sigorta protokolü olan IBC ve Ozone ile birlikte çalışabilirlik dahil olmak üzere 3 önemli özelliğine dikkat çekiyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap