1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. “30 Bin Dolar Yaklaşıyor” Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor?

“30 Bin Dolar Yaklaşıyor” Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor?

featured

Analist Ali Martinez’e göre, arkasındaki satın alma baskısı hızlı bir oranda arttığı için Bitcoin fiyatı yükseliş dürtüsüne hazır görünüyor. Geçen hafta, 2.200’den fazla Bitcoin long pozisyonu dolduruldu. Balinalarda aynı süreçte cüzdanlarına 60.000 BTC ekledi. Şimdi, analiste göre 49.650 dolar üzerinde günlük kapanış, yükseliş için bir sonraki ayağı hızlıca başlatabilir.

Bilanalar yönlerini Bitcoin (BTC)’e çevirdi

Balinalar cüzdanlarına BTC eklerken, long Bitcoin pozisyonları arttıkça, yatırımcılar piyasaya yeniden giriyor gibi görünüyor. Satın alma baskısındaki son artış cesaret verici görünse de, BTC’nin hala üstesinden gelmesi gereken önemli bir engeli var. Bunların dışında balinalar yönlerini tekrar Bitcoin’e çevirdi. 7 Eylül’deki ani çöküş, yatırımcıları  korkuya sevk etti. Şimdi, kripto piyasasındaki en ünlü teknik analistlerden bazıları, Bitcoin’in 53.000 dolardan reddedilmesinin feci bir görünüme yol açabileceğini savunuyor. 

Örneğin, “dave the wave” takma isimli analist, lider kripto para biriminin 30.000 dolara düşeceğine inanıyor. Hareketli ortalama yakınsama sapması veya MACD’nin BTC’nin aylık grafiğinde düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle, son aşağı yönlü baskının daha önemli bir düşüş trendine dönüşebileceğini belirtiyor: 

Haftalık MACD yuvarlanıyor. Tam bir teslimiyetin aksine, devam eden konsolidasyondan daha “kesin”…. uzun vadeli yukarı yönlü eğilim göz önünde bulundurularak. Fiyatta daha fazla konsolidasyona ağırlık katan, aylık MACD, hala yüksek (ve düşüş eğilimi gösteriyor).

Yatırımcılar düşüşe pozitif tepki verdi

En kötü düşüş senaryosuna rağmen, bazı temel faktörler, bazı yatırımcıların Bitcoin’i indirimli olarak satın almak için fiyat düşüşünden yararlandığını gösteriyor. Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex’teki long Bitcoin pozisyonlarının sayısı 22 Temmuz’dan bu yana ilk kez daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Sadece geçen hafta içinde 3.200’den fazla uzun pozisyon oluşturuldu, bu da bazı trader’lerin düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Benzer şekilde, on-chain analizi platformu Santiment, balinaların biriktiğini gösteriyor. 10.000 ile 100.000 BTC tutan adresler, aynı dönemde yaklaşık 2.82 milyar dolar değerinde 60.000’den fazla BTC satın aldı. Bu önemli sayıda token, bilinen kripto para birimi değişim cüzdanlarından da kaldırıldı ve Bitcoin’in arkasındaki satış baskısını azalttı.

Bitcoin (BTC)’in önünde büyük bir arz engeli bulunuyor

Satın alma siparişleri yığılırken, IntoTheBlock’un Fiyat Çevresindeki Para Giriş/Çıkış (IOMAP) modeli Bitcoin (BTC)’in önünde büyük bir arz engeli gösteriyor. Yaklaşık iki milyon adres daha önce 46.900 ile 49.650 dolar arasında yaklaşık 900.000 BTC satın aldı.  Sadece bu direnç duvarının üzerinde yakın bir günlük mum, analiste göre yükseliş trendinin yeniden başladığının sinyalini verebilir. 

Son olarak, Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Ali Martinez’e göre Bitcoin daha fazla kayıptan kaçınmak için 44.000 ile 46.800 dolar destek bölgesinin üzerinde kalmalıdır. Bu önemli ilgi alanını dilimlemek, yatırımcıları yatırımlarının “Paradan Çıktığını” görmemek için BTC’lerini satmaya teşvik edebilir. Bu ihtimalde, düşüş, 38.000 dolara kadar gerçekleşebilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap