1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta Sonu Bu Düzeyleri Kırabilir!

3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta Sonu Bu Düzeyleri Kırabilir!

featured

Analistler, Bitcoin grafiğinde bir boğa bayrağının (bull flag) oluşumunu vurguluyor ve büyük bir katalizör piyasayı hareket ettirene kadar fiyatın konsolide olmaya devam edebileceğini öne sürüyorlar. Bitcoin fiyatı da hafta sonunu 48.000 doların üzerinde geçirirken boğaları destekliyor. Şimdi 3 Twitter analistinin teknik seviyelerine göz atıyoruz. BTC’nin 17 Eylül seviyeleriyle başlayalım…

Bitcoin fiyatı hafta sonuna nasıl başladı?

Kripto para piyasasının 17 Eylül’deki genel ruh hali, Bitcoin (BTC)’in fiyatı son birkaç gün içinde gittikçe daha dar bir aralıkta işlem görürken, şu ya da bu şekilde bir hamleye hazırlanmak için kıvrılıyor gibi görünüyor. TradingView verileri, herhangi bir önemli gelişme veya manşet hikayesi olmaması piyasalarda nispeten yatay bir güne yol açtığından, Cuma günü alım satım işlemlerinde Bitcoin (BTC) fiyatının 47.150 ile 48.150 dolar arasında dalgalandığını gösteriyor. Diğer yandan, Delphi Digital’ın yakın tarihli bir haberinde, geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatındaki ani düşüşün piyasayı korumasız bıraktığını ve pazarın selamlaşmaktan korkmaya kadar önemli bir düşüşe yol açtığını öne sürdü. Ve BTC’nin geçen hafta içinde gösterdiği fiyat performansı, trader’lerin pazarları dikkatli bir şekilde yeniden devreye sokması açısından bir yanıt oldu.

Analistler ve trader’lerin BTC’deki son fiyat hareketi hakkında söyledikleri ve hafta sonunda ilerlerken dikkat edilmesi gerekenlerle devam ediyoruz…

Bitcoin fiyatı, 4 saatlik grafikte boğa bayrağı oluşturuyor

Pentoshi takma isimli Twitter analisti, 4 saatlik grafikte bir boğa bayrağı oluşumunu ve ardından 46.800 dolarda büyük bir destek ve direnç seviyesinin yeniden test edilmesini vurgulayan aşağıdaki tweet’i yayınlayan Bitcoin’in fiyat hareketine olumlu bir bakış attı:

BTC bana bunun mükemmel bir S/R testi için mükemmel bir boğa bayrağı olmadığını söylüyor. Breakout, PoB’u geri alabilir = moon soon Alternatif arzı ve önümüzdeki ETF sezonunun önemli itici güçler + açıklamalar olabileceğini unutmayın 4 saatlik grafik aşağıda

Pentoshi tarafından belirtildiği gibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yönetilmesi gereken Bitcoin ETF uygulamalarının artan listesi başta olmak üzere, piyasada daha fazla yükseliş ivmesine yol açabilecek birkaç gelişme var. Pentoshi ayrıca, denge noktasını (PoB) 49.380 dolarda yeniden yakalamayı başaran bir kırılma olursa, bunun piyasanın kaçmak üzere olduğunun bir işareti olabileceğini ve bu da onu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye haline getireceğini öne sürdü.

Bitcoin piyasayla “akıl oyunları oynuyor”

Bitcoin’in daha düşük zaman dilimi çizelgelerindeki fiyat hareketi hakkında daha fazla bilgi, Bitcoin’deki son hamleleri piyasa ile “akıl oyunları oynamak” olarak tanımlayan kripto Twitter trader’ı “Crypto_Ed_NL” tarafından sağlandı. Sağlanan çizelgede vurgulandığı gibi, BTC fiyatı şu anda 48.000 doların altında konsolide oluyor ve henüz devam işaretleri vermiyor, bu da daha yüksek bir kırılmanın garanti olmadığı için trader’lar için dikkatli olunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Crypto_Ed_NL, bu son fiyat gerilemesinin “daha büyük bir düşüşe nasıl başlayacağımız” olduğunu düşünmüyor ve yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş olasılığını ima ediyor:

Bitcoin fiyat güncellemesi 5: BTC düşük zaman dilimlerinde zihin oyunları oynuyor. Konsolidasyon şimdi gerçekleşiyor. Aşağı inmek pek de etkileyici görünmüyor, henüz devam edemiyor. Kırmızı kutudan geri çekilmesine rağmen, daha büyük bir aşağı harekete nasıl başladığımızı sanmıyorum. İlk olarak yukarıdaki likidite.

Bitcoin fiyatı, haftalık daha düşük bir seviyede kapanma yolunda

Bitcoin’in daha yüksek haftalık zaman çizelgesi grafiğindeki fiyat hareketinin analizi, kripto para analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Rekt Capital” tarafından sağlandı. Analist, Bitcoin’in 46.300 doların üzerinde başarılı bir haftalık kapanışa ve eğer başarabilirse yeni bir haftalık HL seviyeye sahip olma yolunda olduğunu belirtti.

Mevcut yükseliş mücadelesinin kaynağı olan 48.930 dolar civarında iyi tanımlanmış bir destek ve direnç seviyesi var ve şimdilik BTC, analistlere göre mevcut aralığında konsolide olmaya devam edecek gibi görünüyor. Yazının yazıldığı sıralarda, genel kripto para piyasa değeri 2.129 trilyon dolardı ve Bitcoin’in dominansı %42.1. oranındaydı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap