1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 3.000 Doları Öngören İsimden ETH, ADA ve SOL Varsayımları: Aralık’ta Bu Seviyeler!

3.000 Doları Öngören İsimden ETH, ADA ve SOL Varsayımları: Aralık’ta Bu Seviyeler!

featured

Dijital varlık yönetimi firması, Magnetic’in Genel Müdürü Megan Kaspar, Ethereum’un, 3.000 dolara ulaşacağını başarılı bir şekilde tahmin etmesinden birkaç ay sonra, ETH’nin 31 Aralık 2021’den önce 8.000-10.000 dolar aralığında işlem yapacağına dair önceki inancını doğruladı. Açıklamaların yapıldığı Ocak ayında ETH fiyatı yaklaşık 1.200 dolardı. Kaspar’ın 27 Ağustos tarihli güncel tahminleri şunlar oldu…

London yükseltmesinden sonra Ethereum fiyatı artıyor

Cuma günü Yahoo Finance’e konuşan kripto para uzmanı, FED’in ABD doları basmayı yavaşlatması nedeniyle enflasyona karşı korunmak için favori bir araç olarak kripto kullanmayı tercih ettikleri için Ethereum (ETH)’un yatırımcılardan zaten büyük miktarda talep gördüğünü belirtti. Ayrıca, Ethereum Blockchain’deki son gelişmelerin, Ether’in fiyatını yükseltmede büyük bir rol oynayacaklarını iddia ederek alkışladı. Kaspar’ın Ethereum ekonomisine değindiği açıklamaları şunlar oldu:

Biri zaten başlatılmış olan ve ağdaki madencilik ücretlerini temel olarak değiştiren iki ağ yükseltmemiz var ve ardından yılın sonuna doğru gelecek yılın başında yaklaşık bir milyon değerinde Ethereum arzımızdan çıkacak. Bu, deflasyonist bir kripto para birimi haline dönüşmesini başlatacak. Bu nedenle, 8.000 ile 10.000 dolar fiyat görüşmesinin büyük bir olasılık olduğunu düşünüyoruz.

ETH fiyatı NFT’lerle destekleniyor

Ethereum Blockchain’de NFT satışlarında artan hacim, yalnızca Ağustos ayında satılan 900 milyon doların üzerinde NFT’lerle ile ETH fiyatlarına değer veren önemli bir katalizör oldu. Şimdi, sıcak satış haline gelen “Ether Rocks” olmak üzere bireysel olarak NFT’ler 100 milyon dolar taban fiyatına satılıyor. Önceki bir sürümde, Kriptokoin.com olarak Ethereum’un özellikle London hard fork’undan sonra performansta Bitcoin’i nasıl geride bıraktığını aktarmıştık, Megan’ın da aynı fikirde olduğu, bazı kripto para birimlerinin trendlerinden koparak Bitcoin’i geride bıraktığı gerçeği göz önüne alınabilir. Ek olarak, geçen hafta, deVere Group CEO’su Nigel Green, Ethereum’un Bitcoin performansının 2021’in geri kalanında devam etmesini beklediğini iddia ederek bu dönüşü doğruladı.

Megan Kaspar, neden ETH, ADA ve SOL’e yöneliyor?

Özellikle yıl sonundan önce bir Bitcoin ETF’nin onaylanması konusundaki umutların azalmasından sonra kurumların ve varlıklı yatırımcıların daha küçük projelerde artan hoşgörüsü, Megan’ın ETH’nin fiyatının ve Solana gibi diğer ana projelerle birlikte artmaya devam edeceğine inanmasının bir başka nedeniydi. Daha büyük yatırımcıların kripto para kervanına katılmasıyla, daha fazla insanın bu ekosistemleri büyütmeye yardımcı olan diğer daha küçük kriptolarda ve Blockchain’lerde ortaya çıkan mevcut fırsatların farkına varmasıyla endüstrinin bir damlama etkisi yaşaması bekleniyor. 3.000 dolar ön görüsüyle bilinen, Magnetic’in Genel Müdürü Megan Kaspar’ın, 8-10.000 dolar ETH tahminin yanında, SOL ve ADA’ya değindiği açıklamaları şunlardı:

Solana, Cardano’ya baktığınızda, bu ekosistemlerin tümü, yalnızca bu yıl Bitcoin ve Ethereum’dan daha yüksek olan %2000’den fazla getiri yaşadı. Çevreyi göreceğimizden şüpheleniyorum.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap