1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. 2021de 1080p 144Hz Oyun için En İyi 6 Grafik Kartı

2021de 1080p 144Hz Oyun için En İyi 6 Grafik Kartı

featured

En fazla kareyi elde etmek için kesinlikle doğru grafik kartını seçmek için çok zaman harcamanız gerekiyor.

PC’de bir oyun kurarken, genellikle daha iyi grafikler veya daha yüksek kare hızları arasında seçim yapmanız gerekir.

Çoğu PC oyuncusu, çözünürlük yerine daha yüksek kare hızlarını tercih ediyor ve bugün yaptığımız da tam olarak bu, kareleri artırmak için grafikleri düşürüyor.

Burada listelenen GPU’ların her biri, eğer böyle ayarlarsanız, AAA oyunlarını 1440p’de kolayca çalıştırabilir . Ancak daha yüksek bir kare hızı görmek istiyorsanız, FPS artışına tanık olmak için oyunun ayarlar menüsünden grafikleri bırakmanız gerekir.

Yüksek yenileme hızı monitörleri, Valorant veya League of Legends gibi birçok rekabetçi oyunda anahtar olan daha hızlı tepki vermenize genellikle yardımcı olabilir.

Grafik kartınız yeterince kare atamıyorsa, yüksek yenileme hızına sahip bir monitöre sahip olmak yeterli değildir.

Piyasada çeşitli grafik kartları var ve bunların çoğu, çoğu eSpor oyununda 144 Hz çalıştırabiliyor. Ancak, AAA’yı yüksek yenileme hızında oynamayı planlıyorsanız, daha güçlü bir GPU’ya ihtiyacınız olabilir.

Hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok, bugün 1080P 144Hz Oyun için en iyi grafik kartlarından bazılarını listeleyeceğiz.

En İyi 1080p 144hz Oyun Grafik Kartları

Bu grafik kartları, bütçesi kısıtlı oyuncular için en iyisidir. Modern AAA oyunlarıyla 144FPS veya daha fazlasını almayı beklemeyin çünkü bu GPU’lar sadece 200$ fiyat noktası civarında ve çok güçlü değiller.

Ancak, eSports oyunları için 1080p 144Hz oyun için uygun GPU’lardır. eSpor oyunlarını çalıştırmak genellikle kolaydır ve bu grafik kartları eSpor oyunlarını kolaylıkla çalıştırmak için fazlasıyla yeterli güce sahiptir.

1. Asus Dual Radeon RX 5500 XT EVO 8GB OCRX 5500XT, 4 GB varyant ve 8 GB varyant olmak üzere iki varyantta gelir. 8 GB’lık varyant, özellikle 4 GB’lık varyanttan çok daha pahalı olmadığı için öne çıkıyor.

Çok fazla doku ve efekt içeren oyunlar söz konusu olduğunda ek 4 GB bellek harika. Ve ekstra VRAM , açık dünya oyunları söz konusu olduğunda muhtemelen en kullanışlıdır ve size eSport oyunlarında da birkaç ekstra FPS verebilir.

Bir AMD GPU için piyasadaysanız ASUS Dual RX 5500 XT EVO 8GB OC harika bir bütçe seçeneğidir.

Bu, AMD Freesync’i destekleyen bir monitörle eşleştirmek için mükemmel bütçeli GPU’dur, çünkü herhangi bir yırtılma ve takılmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve kusursuz ve sorunsuz bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Teknik özellikler

 • 8GB GDDR6 Bellek
 • 1647 MHz Oyun Saati (OC modu)
 • 1865 MHz Hızlandırma Saati (OC modu)
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4

Karar

Bu, eSpor oyunları için en iyi 1080p 144Hz grafik kartlarından biridir ve açık dünya keşif oyunları yapmak istiyorsanız ekstra VRAM kesinlikle yardımcı olacaktır.

eSports oyunlarında yalnızca 144FPS’ye ulaşacağınızı, ancak birkaç ayarı değiştirirseniz AAA oyunlarını sorunsuz bir şekilde oynayabileceğinizi unutmayın.

2. MSI Geforce GTX 1650 Super Gaming X1650 Super, daha önce piyasaya sürülen 1650’nin daha güçlü versiyonudur. Gücü ve fiyatı, alt uç/bütçe segmenti için mükemmeldir ve onu NVIDIA’nın en popüler GPU’larından biri haline getirir .

MSI GTX 1650 Super Gaming X, diğer 1650 Super GPU’lardan biraz daha pahalıdır, ancak bu kart kesinlikle harika göründüğü için bu premium buna değer.

Ayrıca 2 fanı sayesinde daha iyi soğutma sunarken, siyah ve gümüş rengi sayesinde her temaya kolayca uyum sağlar.

Temiz görünümünün yanı sıra, iyi performans gösterir ve bir bütçeyle 1080p 144Hz eSpor oyunları için en iyi grafik kartıdır.

Teknik özellikler

 • 4GB GDDR6 Bellek
 • 1530 MHz Temel Saat
 • 1755 MHz Hızlandırma Saati
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4

Karar

Bu kart, eSpor oyunlarında ve daha az güç gerektiren diğer oyunlarda 144 Hz yenileme hızı monitörünüzü en üst düzeye çıkarmanıza kolayca yardımcı olabilir.

Ancak, AAA oyun söz konusu olduğunda, maksimum ayarlarla oynamak istiyorsanız bu kart biraz zorlanacaktır. Genel olarak, bu GPU eSpor oyunları için harika ve AAA oyunlar için yeterince iyi.

İyi Orta sınıf 1080P 144hz Oyun Grafik Kartları

Orta seviye segment, muhtemelen paranızdan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz yerdir. Performans oranlarına göre harika bir fiyat sunarlar ve her tür oyunu oynamak için mükemmeldirler.

İster takım kırmızısı ister takım yeşili olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler var.

Bu GPU’lar, ayarları çok düşürmek zorunda kalmadan AAA oyunlarını 144 Hz’de çalıştırmak için yeterli güce sahiptir.

3. Gigabyte GTX 1660 Super 3X WindforceGenel olarak, NVIDIA’nın Süper GPU serisi, paranızın karşılığını fazlasıyla verir. Temel meslektaşlarından daha iyi performans gösterirler ve o kadar pahalıya mal olmazlar.

1660 Super bunun harika bir örneğidir. 1660 çizgisi, GTX ve RTX kartları arasındaki sınır çizgisidir ve 1660 Super, performans açısından 1660 Ti’ye karşı biraz kısadır, ancak Ti yerine 1660 Super’e giderek çok para tasarrufu sağlarsınız. bu yüzden bu listeyi yaptı.

Gigabyte GTX 1660 Super 3X, 3 fanı sayesinde nispeten hantal bir GPU’dur. Bu kartın en güzel yanı soğutması.

Fanlar zıt yönlerde dönerek kartın hava akışını sürdürmesine yardımcı olur. Aynı fiyata diğer tek veya çift fanlı 1660 Super’lerden daha az gürültü ve ısı üretir.

Teknik özellikler

 • 6GB GDDR6 Bellek
 • 1785 MHz Temel Saat
 • 1860 MHz Hızlandırma Saati
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4

Karar

Bu kart kaygan görünüyor ve ayrıca her zaman memnuniyetle karşılanan “Gigabyte” adı şeklinde küçük bir RGB dokunuşu var.

Muhtemelen bu kartın en büyük kusuru, oldukça tıknaz olduğu için küçük kasalara sığamayacak olmasıdır, ancak full tower kasalar ve çoğu mid-tower kasalar bu kötü çocuğa kolaylıkla sığabilmelidir.

GTX 1660 ile Super eSports oyunları kesinlikle 144Hz’de çalışacak, Apex Legends ve Call of Duty: Modern Warfare gibi grafiksel olarak zorlu oyunlar bile 144Hz’e ulaşmalıdır, çoğu modern AAA oyunu muhtemelen düşük-orta ayarların bir karışımına sahip olmanızı gerektirecektir.

4. Zotac Gaming Geforce RTX 2060RTX 2060 serisi, NVIDIA’nın yeni ışın izleme teknolojisini destekleyen en ucuz grafik kartıdır.

Işın izleme, ışığı izleyerek görüntüler oluşturan bir işleme tekniğidir. Işığın gerçek dünyada nasıl davrandığını yansıtan şaşırtıcı ve çarpıcı bir resim sağlar.

Işın izlemeyi açmak, oyunları daha güzel hale getiren tamamen yeni bir görsel deneyim sağlayabilir.

Işın izleme, çekmek için çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir, ancak bu nedenle yalnızca nispeten yüksek kaliteli GPU’larda bulunur.

Zotac RTX 2060, piyasadaki en ucuz 2060’lardan biridir. İki fanı ve birkaç ısı borusu olduğu için nispeten iyi bir soğutmaya sahiptir.

Ayrıca temiz görünüyor ve özellikle basit metal arka plakası ile çeşitli renklere uyum sağlayacak.

Teknik özellikler

 • 6GB GDDR6 Bellek
 • 1365 MHz Temel Saat
 • 1680 MHz Hızlandırma Saati
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4

Karar

Zotac RTX 2060’ın en iyi yanlarından biri, kompakt ambalajın içine yerleştirilmiş güçlü bir GPU olmasıdır.

Mevcut tüm kasaların %99’una sığabilecek kadar küçüktür ve aynı zamanda fazla güç tüketen de değildir. Çoğu oyunda 1080p 144Hz için harika bir GPU’dur ve her şeyi maksimuma çıkarmadığınız sürece Battlefield V ve Far Cry 5 gibi diğer modern oyunları 144Hz’de bile çalıştırabilir. 

En İyi Üst Düzey 1080p 144hz Oyun Grafik Kartları

Bu GPU’lar, 1440p gibi daha yüksek çözünürlüklerde 60 FPS’den fazlasını alabilir ve 1080p’de çok yüksek FPS alır.

Tabii ki amaç, 144Hz yenileme hızından tam olarak yararlanmak için o tatlı 144FPS işaretine ulaşmak.

Bu bölümün altındaki GPU’lar, satın alabileceğiniz en iyi 1080p 144Hz grafik kartlarından bazılarıdır.

5. XFX RX 5700 Xt Thicc III UltraRX 5700XT, AMD’nin Navi RDNA serisinin en güçlü GPU’sudur. Team green’den RTX 2070 ile rekabet eder ve RDNA serisindeki en iyi GPU’larıdır.

GPU, 7nm mimarisi üzerine inşa edilmiştir, yani sadece güçlü değil aynı zamanda verimlidir. Lansmanından sonra birkaç hata yaptı, sürücüleriyle ilgili birkaç sorun vardı ama bunların hepsi şimdi düzeltilmeli ve geçmişte gömülü.

XFX RX 5700XT Thicc III Ultra, hacimli bir GPU’dur, bu nedenle “Thicc” de bir “c” yeterli değildi. Şaka bir yana, harika termal performansı sayesinde sessiz ve serin kalan güçlü bir GPU.

Ayrıca kutudan çıkar çıkmaz hız aşırtma özelliğine sahiptir ve RX 5700XT’den elde edebileceğiniz her bir performansı size sunar.

Teknik özellikler

 • 8GB GDDR6 Bellek
 • 1810 MHz Temel Saat
 • 2025 MHz Hızlandırma Saati
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4

Karar

Bu GPU, bir ton oyundaki ayarları en üst düzeye çıkarmanıza ve aynı zamanda 144Hz yenileme hızından tam olarak yararlanmanıza olanak tanır.

Heck, aynı zamanda 1440p’de bu kare hızında birçok oyun çalıştırabilmelidir. En büyük dezavantajlarından biri, herhangi bir ışın izleme özelliğine sahip olmamasıdır, bu nedenle bu gelişmiş grafikleri alamayacaksınız.

Bu bir sorun değilse, AAA oyunlarda yüksek maksimum ayarların bir karışımını sağlarken yine de 144Hz deneyimi sağlayan harika bir karttır.

1080p 144hz Oyun İçin En İyi Grafik Kartı

Artık GPU merdiveninin zirvesine ulaştık ve mevcut en güçlü GPU’ya ulaşabiliyoruz.

6. MSI RTX 2080 Super Gaming X TRIOŞimdi neden 2080 Ti yerine 2080 Super ile gittiğimizi merak ediyorsanız, dürüst olmak gerekirse bunun nedeni fiyat farkı.

2080 Ti, çoğu oyunda sadece birkaç FPS farkıyla 2080 Super’e kıyasla çok pahalı. Süper varyant daha fazla değer sağlar ve çoğu oyun için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio, üç fanlı kurulumu ve her yerinde RGB vurgularıyla güzel bir karttır.

Diğer 2080 Super kartlardan birkaç dolar daha pahalı ama estetik ve performans bunu telafi ediyor. Kutudan çıktığı andan itibaren hafif bir OC’ye ve üçlü fan sayesinde daha fazlası için boşluk payına sahiptir.

Teknik özellikler

 • 8GB GDDR6 Bellek
 • 1650 MHz Temel Saat
 • 1845 MHz Hızlandırma Saati
 • 1 x HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, 1 x USB Type-C

Çoğu insan muhtemelen bir RTX 2080 Super’in 1080p oyun için aşırıya kaçtığını düşünecektir, bu muhtemelen çoğu senaryoda doğrudur, ancak RTX 2080 Ti’nin bile kötü optimizasyon nedeniyle yüksek kare hızları elde etmek için mücadele ettiği AAA oyunları var.

MSI RTX 2080 Super, üzerine attığınız hemen hemen tüm oyunları maksimum ayarlarda kaldırabilmeli ve 144Hz yenileme hızında çalışabilmelidir.

Bu size en iyi oyun deneyimlerinden birini sunar.

 
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap