1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. 2 Uzmandan Rekor Altın Varsayımları: Bu Düzeyleri Göreceğiz!

2 Uzmandan Rekor Altın Varsayımları: Bu Düzeyleri Göreceğiz!

featured

Altın fiyatı, 1.800 doların altında işlem görüyor ve yatırımcı beklentilerini karşılamıyor. Ancak 2 uzman isim ise önemli tahminlerde bulunuyor ve rekor altın hedefleri duyuruyor. Kriptokoin.com olarak, bu şaşırtıcı tahminleri sizler için derledik, birlikte inceleyelim…

Dan Oliver: Altın gibi diğer varlıklar hızla yükselmeyecek!

Myrmikan Capital’in kurucusu Dan Oliver, ABD “imparatorluğunun” doğal seyrinin para birimi devalüasyonu ve sonunda kredi çöküşü olduğunu söyledi. Dan Oliver konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Doları ne destekliyor? Fed’in varlıkları işe yarıyor ve Fed‘in varlıklarına bakarsanız, neye sahipler? Bir grup Hazine bonolarına sahipler. İflas etmiş bir Kongrenin borcuna sahipler. ABD’nin gücü ne zaman dağılmaya başlarsa, piyasa “bu doların arkasında ne var?” diyecektir.

Oliver, ciddi bir dolar devalüasyonu ortamında bile, tüm varlıkların altın kadar hızlı bir şekilde değer kazanmayacağını belirtti. Dan Oliver, altın fiyatını rekor seviyelere çıkaran Fed bilançosunun genişlemesi için tarihi emsaller olduğunu söyledi. Altının tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırması için ihtiyaç duyulan şey, bir piyasa satışını takiben daha fazla parasal teşviktir. Dan Oliver, ons başına 10 bin dolarlık altın fiyatının olası olduğunu belirtiyor. Dan Oliver konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bu daha önce de oldu. 1980’de altının fiyatı ons başına 650 dolara ulaştığında, Fed’in bilançosundaki altın yükümlülüklerini %100 destekledi. Bu sayı şu anda 30.000 civarında. Sürdürülebilir değildi, denge fiyatı bu değildi, ama bu olabileceklerin en çılgınıydı. Altını gerçekten bir sonraki seviyeye, 3.000 dolar seviyesine yükseltecek olan şey bir panik olurdu…

Diego Parrilla: Sarı metal fiyatı 3.000 ila 5.000 dolara çıkabilir!

Geçen yaz metalin ons başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 dolara yükseleceğini tahmin eden bir hedge fon yöneticisi, fiyatın önümüzdeki üç ila beş yıl içinde ons başına 3.000 ila 5.000 dolara çıkabileceğinden emin. Altın ağırlıklı Quadriga Igneo fonunun yöneticisi Diego Parrilla, metalin düşüşü ve fiyatın düşmeye devam edeceğine dair yaygın beklentilerden etkilenmiyor. Bloomberg News’e verdiği demeçte Diego Parrilla, “Altın rallisi için itici güçlerin aslında güçlendirildiğini düşünüyorum.” dedi.

Birçok insan zor zamanlarda altına koşar. Parlak metal, borsa çöküşleri ve yüksek enflasyon dönemlerinde iyi dayanma eğilimindedir. Parrilla, insanlar bugünün inanılmaz derecede düşük faiz oranları gibi devam eden devasa pandemik teşvik çabalarının risklerini takdir etmediğinden, her ikisinin de yakın gelecekte olabileceğine inanıyor. Önümüzdeki on yılda merkez bankalarının kontrol edemediği kaçak bir enflasyon göreceğimizi bekliyor. Parrilla, “Merkez bankası para basımı gerçekten sorunları çözmüyor, sorunu geciktiriyor. Altın, yalnızca basamayacağınız fiziksel bir varlık olmaktan faydalanacak.” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap