1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 2 Uzmandan Bomba DOGE Varsayımları: Bu Düzeyleri Kıracak!

2 Uzmandan Bomba DOGE Varsayımları: Bu Düzeyleri Kıracak!

featured

Dogecoin (DOGE) fiyatı, sürekli düşüş döneminden sonra son zamanlarda yükselişe geçti. 13 Eylül’de son 24 saatte yüzde 5.03 düştü ve son haftalarda bir kripto para birimi balonu korkularını körükledi. Şimdi yorumlarını alacağımız iki uzman analist, bu korku sonrası kritik seviyeleri belirliyor. DOGE’nin en büyük destekçisi Elon Musk ve tweet’leriyle başlıyoruz. Analistlerin yorumları son durağımız olacak…

DOGE, bir yılda %20.000 yol kat etti

Dogecoin, Elon Musk tarafından paylaşılan bir “meme”de yer alan açık kaynaklı bir P2P kripto para birimidir. “Meme” paylaşıldıktan sonra DOGE, sonraki günlerde rekor seviyelere ulaştı. SpaceX CEO’su Dogecoin hakkında tweet attıktan sonra, topluluklar, uzmanlara göre DOGE’ye olan talebi arttırdı ve verilere göre bu dönemde fiyatı %91 arttı . Mevcut fiyat, geçen yıl bu zamana göre yüzde 20.000’lik bir artışa işaret ediyor.

Dogecoin (DOGE) ne kadar yükseğe çıkabilir?

Bir “meme”den ilham alan kripto para birimi için iki uzman görüşlerini paylaşıyor. İlk olarak, Skilling’in CEO’su Michael Kamerman, “parodi para biriminin” sosyal medyadaki ve ünlüler arasındaki konumu ve popülaritesi nedeniyle genellikle yatırımcılara hitap ettiğini söyledi. Kamerman yakın tarihli açıklamalarında şunları söyledi:

Aslında bir parodi para birimi olarak piyasaya sürülen Dogecoin’e ilginin yeniden canlanması, dalgalı fiyatı nedeniyle yatırımcılar için çekici görünebilir, ancak para biriminin içsel bir değere sahip olması, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sorunlarının olması gerekir. Manşetler, tweet’ler, ünlüler veya kurumsal onaylar tarafından hareket ettiriliyor ve “geleneksel” yatırımcılar tarafından büyük olasılıkla küçümsense de, kitleleri kripto para birimlerine getiren şey bu.

Michael Kamerman, ayrıca şunları ekledi:

Kitleler manşetleri, tweet’leri ve onayları anlıyor ve muhtemelen kripto meraklıları olarak olgunlaşacak ve daha teknik nüansları için hareketi takdir etmeye başlayacak. Ancak, Dogecoin’in popülaritesinin arkasındaki ana itici güç, Elon Musk gibi yüksek profilli iş insanlarının desteğiyle birlikte çevrim içi topluluklarıdır.

Sam Onigbanjo: Dogecoin’in açıkça bir yükseliş trendinde

Diğer uzman Sam Onigbanjo, Capital Markets Academy’nin kurucu ortağıdır. Onigbanjo Dogecoin’in açıkça bir yükseliş trendinde olduğunu söylüyor. Uzmana Dogecoin, “Dogecoin şu anda 0,31 euro seviyesinde ve kısa vadede 0,70 euro (0,50 dolar) seviyesini geçecek”. Onigbanjo ayrıca, DOGE fiyatı içi bu seviyeleri öngörüyor:

İlk büyük testi, tüm indikatörlerden Temmuz sonundan önce gerçekleşebilecek olan 0,72 euro (1 dolar) işaretini geçecek. Bu engel aşıldığında, bir sonraki hedef 7,19 euro (10 dolar) olacak. Dogecoin, ünlülerin onaylanması ve büyük şirketlerde kabul görme gibi ticaret temellerine ve olaylara dayalıdır, bunların her ikisi de açıkça yükseliş trendinde ve bu nedenle 2021’de çok öngörülebilir.

Bu arada, Onigbanjo’ya “Dogecoin’in ne kadar yüksekliğe ulaşabileceği” sorulduğunda, tahmin etmenin zor olduğunu, ancak fiat parayı geçeceğine inanmadığını söyledi. Görüşleri aktardığımız ilk uzman, Kamerman, bu konu hakkında şunları kaydetti:

Kripto para birimleri burada kalacak, ancak fiat para birimini “geçeceklerini” düşünmüyorum. Geleneksel finans dünyasının kripto para birimlerini destekleyen teknolojileri benimsemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu, merkez bankası kripto para birimlerinin yükselişiyle başlayacak. Bunlar zaten yükselişte ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda daha fazla ilgi görmeye devam edecekler. Piyasanın yönünü tahmin edemesem de, fiyat artışlarını destekleyen değişkenlerin kısa vadede değişmeyeceğini varsayabilirim. Şu anda yatırımcılar ve trader’ler neredeyse risk almaya teşvik ediliyor. FOMO faktörü hararetli seviyede ve pazar coşkusunu çevirdiğiniz her yerde hala var.

Sam Onigbanjo, Dogecoin’in performansının bunlara bağlı olduğunu düşünüyor:

Yükseliş eğiliminden bahseden Onigbanjo, Dogecoin (DOGE)’in gelecekteki performansına ilişkin tahminlerin siyasete ve piyasaya bağlı olduğunu söyledi. Onigbanjo’nın diğer açıklamaları şunlar oldu:

Kripto piyasası 1,44 trilyon sterlin (2 trilyon dolar) ve Dogecoin 36,66 milyar sterlin (51 milyar dolar) test etti, siyasetin piyasalarla çok ilgisi olduğu için eğilim ve büyüme devam edecek. Dogecoin, Asyalı erken benimseyenlerle dolu bir pazarda bulunan bir Amerikan kripto parasıdır. Biden, 1.44 trilyon sterlin (2 trilyon dolar) teşvikinin nakit likit yatırımcılara ve trader’lerin büyüme için Dogecoin’e daha fazla yatırım yapmasına ve ayrıca Asyalı yatırımcıların hakim olduğu bir alanda ortaya çıkmasına yardımcı olması çok muhtemel.

Son olarak, Kriptokoin.com olarak görüşlerini paylaştığımız Skilling CEO’su, piyasadaki dalgalanmaların muhtemelen Dogecoin’de tutarlı bir değişime yol açabileceğini, ancak sonunda bunun azalacağına inandığını söyledi. Kamerman şunları ekledi:

Benim görüşüme göre, dalgalanmaların önümüzdeki yıllarda azalması muhtemel. Dogecoin, hem büyük hem de küçük olmak üzere sürekli olarak yeni yatırımcılar buluyor. Trader’lerin sayısı arttıkça, ilgili herkes için fiyat hareketini yumuşatarak hacim ve likidite artacak.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap