1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. 2 Ünlü Yönetici, Altın Öngörüleriyle Şaşırttı: Hepsini Sattık!

2 Ünlü Yönetici, Altın Öngörüleriyle Şaşırttı: Hepsini Sattık!

featured

BlackRock Inc. Başkan Yardımcısı Philipp Hildebrand için altın ve Bitcoin, eski moda nakit parayı yenemez. BlackRock fon yöneticisi Russ Koesterich ise Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, elindeki altınların neredeyse tamamını sattığını söyledi. Bu ilginç açıklamaların detaylarını Kriptokoin.com olarak, sizler için derledik…

Philipp Hildebrand: Altın ve Bitcoin, eski moda nakit parayı yenemez

Sanal bir Londra Külçe Piyasası Birliği panelinde kendisine 10.000 dolar nakit mi, külçe mi yoksa Bitcoin mi verilmesini tercih edeceği sorulduğunda, eski İsviçre Ulusal Bankası başkanı doları tercih etti. Ancak mantığını ise açıklamadı. Altın fiyatları, daha sıkı para politikası beklentileriyle geçen yılın rekor seviyesinden yaklaşık %15 düştü. Kısa süre önce BlackRock fon yöneticisi Russ Koesterich Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, küresel ekonomi toparlanırken reel oranların normalleşeceği beklentisiyle elindeki altınların neredeyse tamamını sattığını söyledi.

Altın için görünümün çoğu, tüketici fiyatlarının nasıl gittiğine ve Federal Rezerv’in teşvikleri sınırlamadaki zaman çizelgesine bağlı. BlackRock Inc. Başkan Yardımcısı Philipp Hildebrand panelde yaptığı açıklamada, merkez bankalarının fiyat aşımlarına müsamaha gösterdiğini belirterek, enflasyonun hırpalanmış tedarik zincirlerinin neden olduğu mevcut artışın azalmasından sonra “bir süre” yaklaşık %3 veya biraz daha yüksek bir seviyeye yerleşebileceğini söyledi. Philipp Hildebrand konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

%5, %6, %7 enflasyona sahip olmayacağız, ancak enflasyonun daha da yükseleceğine inanıyorum. Son on yılda yaşadığımızdan daha yüksek bir enflasyon rejimindeyiz.

Russ Koesterich elindeki altınların neredeyse tamamını sattığını söyledi

Dünyanın iklim değişikliğiyle mücadele çabası, yeşil üretim maliyetleri nedeniyle daha yüksek enflasyona katkıda bulunacak. Yine de uzman, Fed’in en erken 2023’e kadar faiz oranlarını yükseltmesini beklemiyor. Bitcoin, bir ons altının maliyetinin kabaca 25 katı olan yaklaşık 43.470 dolardan işlem görüyor. Ancak bazı uzmanlar hala BTC’nin altın’ın tahtını kapacağına inanmıyor.

On dört ay önce, altında oldukça önemli bir pozisyonumuz vardı,” diyen BlackRock Global Allocation Fund yöneticisi Russ Koesterich, Bloomberg TV ile yaptığı röportajda, “bugün bunu neredeyse sıfıra indirdik” dedi.  Russ Koesterich’e göre, söz konusu emtianın 2020’nin ortasında olduğu kadar iyi çalışması pek mümkün değil.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap