İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 2 Ünlü CEO Konuştu: Bu 3 Altcoin, BTC’ye Büyük Rakip!

2 Ünlü CEO Konuştu: Bu 3 Altcoin, BTC’ye Büyük Rakip!

featured

Messari analistlerine göre, çok zincirli (multi-chain) gelecek, hem mevcut kripto piyasası liderleri Bitcoin (BTC)’i hem de Ethereum (ETH)’u pozisyonlarının bir kısmını yeni altcoin projelerine ve Blockchain’lere bırakmaya zorlayacak. Ancak BTC ve ETH’nin bir değer deposu olarak kalmaya devam edebileceği düşünülüyor. Mainnet 2021 zirvesinde konuşan CEO’lar multi-chain gelecek konusuna detaylıca değindi. Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon ve Messari analistlerinin açıklamaları şunlar oldu:

Multi-chain, BTC ve ETH karşısına pek çok rakip altcoin getiriyor

Messari’nin Mainnet 2021 etkinliğinde Pazartesi günü analist Wilson Withiam ve Messari CEO’su Ryan Selkis ile yaptığı görüşme sırasında konuşan Ryan Watkins, mevcut multi chain ortamın “sermayenizle üretken olmanın pek çok yolu” sağladığını ve sorunun Bitcoin’in gelecekte nasıl alabileceğini gerçekten düşündüğünü söyledi:

Bitcoin’deki insanlar daha makro odaklıyken , Ethereum (ETH) ve diğer kripto para yatırımcıları daha fazla büyüme odaklı. 

Bununla birlikte, her iki kripto para biriminde de var olmaya ve sürdürülmeye devam edeceğini ve aynı zamanda Bitcoin’in var olan tek değer deposu olmadığını ve Bitcoin’in başka bir kripto para birimleri tarafından çok iyi geçilebileceğini de sözlerine ekledi. Bu noktada, Messari’den bir analist olan Wilson Withiam, “Değer deposu artı fayda, sadece değer deposundan daha fazlası olacak” diyerek hemfikirdi. Ayrıca, daha fazla faydası varsa, Bitcoin’in piyasa değerini sollayan başka bir kripto görmenin zor olduğunu da sözlerine ekledi.

Çok zincirli (multi-chain) gelecek hakkında daha fazla yorum yapan Withiam, şu anda kullanımda olan çeşitli Blockchain platformlarında, sadece Ethereum’dan çok daha fazlasını içeren “bütün bir ekonomi inşa edildiğini” söyledi. Withiam, piyasaya değindiği şu açıklamaları ekledi:

Hala çok fazla spekülasyon var. Sonunda bu projelerin çoğundan, özellikle de merkezi olmayan finansta (DeFi) “gerçek değer” çıkacak.

Do Kwon’da multi-chain gelecek hakkında görüşlerini paylaştı

Bu arada, aynı etkinlikteki başka bir panel tartışmasında, akıllı sözleşme protokolü Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon, çok zincirli bir gelecek fikrine yönelik hissi paylaştı ve “tüm uygulamaları riske atmanın kötü bir fikir” olduğunu söyledi. Tek bir küresel bilgisayara,” tıpkı dünyadaki herkesin aynı şehirde yaşamasının kötü bir fikir olması gibi. Terra kurucusu, Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) gibi gelişmekte olan katman-1 protokollerinin, üzerlerinde “harika ürünler oluşturmayı” mümkün kılan “canlı bir ekosisteme” sahip olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Temel olarak, bir Blockchain’in üzerine ne tür kullanım durumları inşa edildiğinden bağımsız olarak, belki de çok zincirli bir geleceğe sahip olmak mantıklıdır.

Yazının yazıldığı sıralarda toplam piyasa değerinin yüzdesine göre Bitcoin ve Ethereum:

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap