1. Ana Sayfa
  2. Dijital Dünya
  3. 2 Analist Uyardı: ADA ve Bu 3 Altcoin’de Büyük Katliam Olabilir!

2 Analist Uyardı: ADA ve Bu 3 Altcoin’de Büyük Katliam Olabilir!

featured

Tecrübeli kripto analistleri Justin Bennett ve Jonathan Morgan ADA, DOT ve ETH ve ETC için daha fazla piyasa düzeltmesi bekliyor. Uzmanların bu tahminleri 7 Eylül sonrası oluşan günlük grafiklere ve bazı indikatörlere dayanmaktadır. Bennett, özellikle ADA boğalarına “dikkat” çağrısı yaparken, Jonathan Morgan, detaylı ETC analizlerinde ayıların 35 dolar hedefine değiniyor…

Cardano (ADA)’nun 2.55 doları aşması gerekiyor

Justin Bennett, Twitter üzerinden takipçilerine akıllı sözleşme Blockchain’i Cardano’nun (ADA) ciddi bir geri çekilme içinde olabileceğini söyledi. CoinGecko’ya göre Cardano’nun yerel token’i ADA, yazı yazılırken 2.43 dolar işlem görüyor ve geçen haftadan bu yana %6.53 geriledi. Bennett ADA için bu seviyeleri belirledi:

Cardano (ADA)’ya başka bir bakış, yuvarlatılmış bir tepe ve yakın zamanda 2,44 dolarda bir kanal kırılması gösteriyor. Bu karmaşadan kurtulmak için 2,55 doların üzerinde kapanması gerekiyor. Aksi takdirde, 2 dolara doğru gidiyor.

DOT, Cardano (ADA)’ya benzer bir sorunla karşılaşabilir

Analist ayrıca, birlikte çalışabilir Blockchain platformu Polkadot’un, projenin güçlü haftasına rağmen benzer sorunlarla karşılaşabileceğini söylüyor. Polkadot’un yerel token’i DOT 37.63 dolardan işlem görüyor ve haftada yaklaşık %35 arttı. Bennett, DOT için şunları söyledi:

Birçok insanın DOT’un daha da yükselmesini beklediğini biliyorum ve belki de öyle olacak. Ama bunu daha önce de gördük ve sonu iyi olmadı. Yine olacak demiyorum. Geleceği kimse bilemez. Sadece orada dikkatli ol.

Ancak analist, en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) yerel token’i hakkında daha kararsız görünüyor. ETH, yazı yazılırken 3,574.25 dolardan işlem görüyordu ve neredeyse fiyatı bir hafta boyunca sabit kaldı. Bennett, ETH için bu seviyeleri verdi:

ETH’yi anlamlandırmaya çalışıyorum… Bu muhtemelen şu anda izlediğimiz seviye destek seviyesi. Bunu kırarsak, muhtemelen tekrar 3.000 dolar görürüz. Bu konsolidasyondan daha yükseğe çıkılırsa, 3.550 – 3.700 dolar arasında bir başka koşu muhtemel görünüyor.

Jonathan Morgan: ETC fiyatı %35 düşüşle karşı karşıya

Diğer analistimiz Jonathan Morgan, Ethereum Classic (ETC) fiyatının 34 dolara gerileyebileceğini düşünüyor. Analist ETC’nin geçen hafta çok az ilerleme kaydetti söylerken, destek ve direnç seviyelerinin yanı sıra momentum ve trend yönünü gösteren bir teknik indikatör olan Ichimoku grafiğinin üzerinde kaldığını ve tekrar bu bölgede işlem gördüğünü belirtiyor. Ancak, Morgan’a göre yine de ETC fiyatı daha düşük seviyeler ve önemli dirençlerle karşı karşıya. Nedenlerini şu analizlerle açıklıyor…

Morgan’a göre Ethereum Classic fiyatı yakında önemli bir baskıyla karşı karşıya. 1/3 kutulu ters Nokta ve Şekil grafiğinde yeni bir “Os sütunu” oluşursa, boğa ve ayılar 54 dolara dönüşü izlemek isteyebilir. Ardından, 54 dolara dönüş, üçlü dip formasyonu oluşturacaktır. 53 doların altındaki bir sonraki “O”, kısa giriş bölgesini tetikleyebilir. Ayrıca, en son 76 dolarlık yükselişten geçen haftanın 49 dolarlık ani çöküşüne çekilen bir Fibonacci genişlemesi, %100 Fibonacci uzantısını 34 dolarda koyuyor. Hacim profilinde yüksek hacimli bir talep bölgesi 34 dolarda bulunuyor, bu nedenle analiste göre boğalar Etherem Classic fiyatını desteklemek için bu bölgeyi tercih edebilir.

Diğer yandan, satılan bir boğa piyasasına dönüş için analiste göre boğaların önünde zorlu bir yol var. İlk olarak, ETC fiyatının Bulutta (Ichimoku) hareket etmesi ve Tenkan-Sen’in 60,81 dolardan, Kijun-Sen’in 62,56 dolardan ve Bulutun zirvesinin (Senkou Span A) 64,66 dolardan üzerine çıkması gerekiyor. Ancak, Chikou Açıklığının mumların üzerinde olması gerekiyor. Chikou Span’ın mumların üzerinde kalması için, boğaların Ethereum Classic’i 70 dolar değer alanının üzerine itmesi ve 70 dolar veya üzerinde kapatması gerekiyor. Ancak, Morgan’a göre mevcut piyasa koşulları ve günlük mum grafiği ile Nokta ve Şekil grafiğindeki çok düşüşlü kurulum göz önüne alındığında, boğaların bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Besle kargayı , oysun gözünü deyimi ile çıktığımız bu yolda , yazılarımız ve özgün tarzımız ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yap